Od Žitavy iba s bodom

2024-04-06 13:27:03

"Sedemnástka" remizovala so Zlatými Moravcami.

Návrat do zápasového kolotoča po veľkonočnej prestávke si mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce určite predstavovali inak. Žlto-modrí na pôde Zlatých Moraviec, kde odohrali súboje 18. kola najvyššej súťaže, zaknihovali len jeden bod, aj ten ratovali v samom závere. Do tabuľky si ho pripísali hráči tímu U17, ktorí remizovali v Topoľčiankach s posledným celkom pelotónu 1:1. O vyrovnanie sa postaral v 87. minúte Adam Žulevič, pre ktorého to bol už deviaty presný zásah v sezóne. Michalovská "šestnástka" proti ViOnu utŕžila vysokú prehru 0:6, keď zbabrala predovšetkým prvý polčas, v ktorom inkasovala až štyri góly. Po zmene strán dostala ešte ďalšie dva, to však už hrala bez vylúčeného Samuela Ponika.

U17

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)

Góly: 12. Dubay - 86. Žulevič

MFK ZEMPLÍN: Dula - Š. Kačkoš, Sojčák, D. Rapáč, Jeleň (63. Janák) - Bamburák, Koščo (46. Jenča), Nináč - S. Bajužík (46. Holovka), Olšavský, Kvak (46. Žulevič)

U16

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 6:0 (4:0)

Góly: 10. Drančák, 21. a 40. Očenáš, 30. a 78. Špidlík, 72. De Marchi

ČK: 60. Ponik (Michalovce)

MFK ZEMPLÍN: Bakajsa - Sam. Baran (60. Kukrák), Hreňko, M. Valkučák (34. Polaščík), Šutaj - J. Keresteš (34. Zitrický), Ľ. Malik (60. Grigeľ), Kašaj - Lazariev (34. O. Urbánek), Ponik, Peťo

Najbližší program MFK Zemplín U17/U16:

Sobota 13. apríla o 11.00/13.15 hod.: Michalovce - FC Košice (19. kolo)

Streda 17. apríla o 13.00/15.15 hod.: Michalovce - Žilina (predohrávka 24. kola)

Sobota 20. apríla o 11.00/13.15 hod.: Dunajská Streda - Michalovce (20. kolo)