Frelih opäť v zostave kola

2024-04-09 13:25:26

Nášho brankára do zostavy kola zaradili redaktori TV Markíza.

Náš brankár Žiga Frelih v najvyššej Niké lige momentálne drží druhú najdlhšiu sériu bez inkasovaného gólu. Frelih neinkasoval gól už 430 minút. Už iba trinásť minút mu chýba na vyrovnanie tohtosezóneho rekordu, ktorý drží brankár MFK Skalica Martin Junas.

Nášmu tímu pomohol aj vo víkendovom zápase štvrtého nadstavbového kola proti Trenčínu (0:0), v ktorom chytil dokonca aj pokutový kop. Jeho výkon si všimli aj redaktori TV Markíza, ktorí slovinského brankára zaradili do zostavy kola. V nej sa ocitli aj dvaja naši bývalí hráči – krajný obranca Alejandro Mendez a útočník Matej Trusa, ktorí zhodne obliekajú dres Dunajskej Stredy. Do ideálnej zostavy sa z DAC dostali aj ďalší dvaja hráči – stredný záložník Christián Herc a útočník Moussa Kone. Sú v nej aj traja Slovanisti a to stredný obranca Guram Kashia a kridelníci Nino Marcelli s Tigranom Barseghyanom. Obrannú štvoricu dopĺňajú Nicolas Gorosito z Košíc a Marián Pišoja z Banskej Bystrice, a stred poľa Martin Nagy zo Skalice.