Čo sa stalo? Čo sa deje?

2024-04-23 12:53:13

Pondelkový Šport o našej prehre so Skalicou.

Skaličania zvládli perfektne súboj na Zemplíne. Boli lepší, futbalovejší a dokonale využili nie najlepšie rozpoloženie domáceho tímu. Michalovčania nemali dobrý vstup do zápasu a od toho sa všetko odvíjalo.

Prakticky celé stretnutie chytali zajaca za chvost. V jedinej krátkej pasáži mali momentum zápasu na svojej strane, keď po Niarchosovom vyrovnaní mohol zaskočených hostí už o minútu doraziť Van Kessel, no v dobrej príležitosti nechal vyniknúť Junasa. Hoci z herného prejavu Zemplínčanov priam kričala nervozita a kŕčovitosť, i tak si vypracovali niekoľko veľmi dobrých streleckých pozícií. Neboli však tak efektívni ako hostia. Všetko sa totiž odvíjalo v hlavách a tie nemali domáci zďaleka v takom nastavení, ako by si situácia žiadala. V hlavách totiž prehrali už odeň skôr počas stretnutia Trenčína s Košicami (1:2), keď hostia strelili víťazný gól v deviatej minúte nadstaveného času. „Zápas sme pozerali spoločne a v očiach chlapcov som videl obrovské sklamanie. Myslím si, že sa podpísalo aj pod toto stretnutie. Všetko bolo o hlavách. Sám seba som sa pýtal: Čo sa stalo? Čo sa deje?“ výstižne okomentoval dianie na hracej ploche tréner Michaloviec František Straka, ktorý si v ôsmom zápase na lavičke MFK Zemplín pripísal prvú prehru. Skončila sa aj séria brankára Žigu Freliha bez inkasovaného gólu. Na zápas nastupoval s číslom 520 minút, no inkasoval už v 10. minúte. O víťazný gól sa postaral český útočník Skalice Daniel Smékal. Ten už v 25. Min mohol poistiť vedenie hostí, no keď z ľavej strany postupoval na Freliha došlo k stretu myšlienok - zakončiť či prihrať? „Myslel som si, že som z uhla a Adam Morong, ktorý nabiehal za obrancom, je v lepšej pozícii, tak som mu chcel prihrať, aby zakončoval do prázdnej bránky, ale bola to hlúposť a brankár to vystihol. Nemal som špekulovať, ale normálne to urvať do bránky. Našťastie, chlapci mi v šatni vraveli, že v druhom polčase mi to určite vyjde, ale nesmiem už vymýšľať kraviny, ale jednoducho zakončiť na bránku, čo sa mi aj podarilo. Trafil som to krásne a som veľmi rád,” tešil sa z piateho gólu v sezóne Daniel Smékal. Nebol však jediným hráčom v drese Skalice s piatimi gólmi. Piaty gól v ročníku pridal i Adam Morong a päť gólov na čele interného skalického rebríčka mal na svojom konte aj Róbert Matejov.