Frelih so šiestou nulou

2024-04-29 14:08:57

Frelih všetky nuly vychytal v nadstavbe.

Brankár Žiga Frelih zaznamenal pri výhre 2:0 nad Banskou Bystricou v stretnutí siedmeho kola nadstavbovej časti už svoje šieste čisté konto. Zaujímavosťou je, že všetky nuly vychytal v nadstavbovej časti. Slovinský brankár neinkasoval v prvých piatich kolách a takisto aj vo víkendovom siedmom.

Žigovi Frelihovi momentálne medzi brankármi v Niké lige patrí delené šieste miesto. Rovnako šesť duelov neinkasovali ďalší traja brankári v lige. Prvenstvo momentálne patrí dvojici Milan Borjan (ŠK Slovan Bratislava) a Dominik Takáč (Spartak Trnava), ktorí gól nedostali v dvanástich dueloch. O jednu nulu menej má brankár AS Trenčín Josimar. Zaujímavosťou je, že medzi 23 brankármi, ktorí neinkasovali sú aj ďalší dvaja z nášho Zemplína. Matúš Ružinský, ktorý už v tíme nie je, neinkasoval gól v jednom zápase, Benjamín Száraz vychytal doteraz dve nuly. Žigovi Frelihovi patrí aj naďalej prvenstvo v počte minút, v ktorých neinkasoval. Nepriestrelnosť slovinského brankára trvala 530 minút...