Rezerva odštartovala dvojgólovým víťazstvom

2014-08-03 12:00:00

V Bardejovskej Novej Vsi triumfovali Michalovce 2:0, do streleckej listiny sa zapísali Adrián Leško a Michal Lechman.

Treťoligové rezervné mužstvo MFK Zemplín Michalovce vstúpilo do nového súťažného ročníka víťazstvom 2:0 (0:0) na pôde Bardejovskej Novej Vsi a do tabuľky pravdy si tak pripísalo prvé plusové body. V stredu sa opäť predstaví vonku, tentoraz na ihrisku Lipian.

Tréner Tomáš Kozár: "Prvý polčas bol z našej strany nemastný-neslaný, chýbalo mi tam viac pohybu, aj moment prekvapenia. Domáci hrali stiahnuto, iba nakopávali lopty. S pribúdajúcimi minútami, keď domácim dochádzali sily, sme získavali prevahu a hneď po zmene strán sa nám podarilo otvoriť skóre vďaka presnému zakončeniu Adriána Leška. Potom sme mali ďalšie viaceré šance na skórovanie, ktoré sme však nedokázali premeniť, začo sme mohli pykať, keď Šottovu strelu asi zo 40 metrov vytlačil brankár Martina Raška na brvno a následne sa neujala ani dorážka domáceho hráča. Aj v ďalších minútach sme mali príležitosti zvýšiť náskok, niekoľko prečíslení, ale sieť rozvlnil až v samom závere zápasu Michal Lechman. Naše víťazstvo je zaslúžené, boli sme lepším tímom, bolo by pre nás kruté, keby sme nezískali tri body. Prvý polčas nebol podľa mojich predstáv, s druhým som však už bol spokojný."

ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves - MFK Zemplín Michalovce B 0:2 (0:0)

Góly: 51. A. Leško, 89. Lechman

ŽK: 58. Virgala - 67. Raška

Rozhodoval: Alexa - 350 divákov

ŠK MILÉNIUM 2000: Kačmár - P. Pavúk, T. Virgala, Jaš, M. Bajus - Pribytný, F. Šott, Knap (75. Džamba), Kiseľ - Jančošek (80. Sosňák), J. Humeník

MFK ZEMPLÍN B: Raška - Mikovčík, D. Horňák, A. Devečka, Lechman - L. Jacko, Gamkrelidze (84. Havrila), A. Leško (90. M. Mindžák), Ilinjo, J. Andrejko - L. Tóth

Zvyšné výsledky 1. kola III. futbalovej ligy skupiny Východ:

Stropkov - Vyšné Opátske 2:1, Humenné - Snina 1:1, Vranov nad Topľou - Spišská Nová Ves 2:1, Vysoké Tatry - Lipany 0:0, Plavnica - Sabinov 1:0, Prešov juniori - Giraltovce 0:1, Haniska - Veľké Revištia 4:0

Streda 6. augusta o 16.30 hod.: Lipany - Michalovce B (2. kolo)

Nedeľa 10. augusta o 19.30 hod.: Michalovce B - Veľké Revištia (3. kolo)

Nedeľa 17. augusta o 16.00 hod.: Vyšné Opátske - Michalovce B (4. kolo)