Vydreté víťazstvo nad kvalitným súperom

2014-07-28 12:00:00

MFK Zemplín vstup do súťaže zvládol, poradil si s Liptovským Mikulášom. Hrdinom sa stal mladík Martin Koscelník.

Štvrtýkrát za sebou sa michalovským futbalistom podarilo odštartovať majstrovskú súťaž plným bodovým ziskom. V súboji úvodného kola DOXXbet ligy pred vlastným obecenstvom zdolali Liptovský Mikuláš najtesnejším rozdielom 1:0, keď o jediný gól stretnutia sa postaral krátko po štvrťhodine hry debutant v zostave MFK Zemplín Martin Koscelník.

Pressing sa vyplatil

Už úvodné minúty zápasu naznačili, že to omladený michalovský tím nebude mať s Liptákmi ľahké. Už v 4. minúte mohli viesť hostia dvojgólovým rozdielom, ale domácich od pohromy zachránil brankár Kira. „Hrali sme proti veľmi dobrému súperovi, teraz to nebol ten Mikuláš z minulého ročníka. Poriadne sa zlepšil, je tam vidieť rukopis nového trénera Praženicu,“ rozhovoril sa František Šturma, lodivod mužstva od Laborca, ktoré o svojom triumfe rozhodlo už v úvode duelu. „Od začiatku sme hrali namáhavý futbal, chceli sme súpera napádať, čo sa nám aj darilo a práve po pressingu, keď sme prinútili brankára k chybe, sa nám podarilo streliť gól. Súpera sme mali prečítaného, teší ma, že moji hráči nechali na ihrisku sto a niektorí aj ešte viac percent,“ tvrdil F. Šturma.

Štyri tutovky

Konečný rezultát mohol vyznieť pre žlto-modrých aj oveľa jednoznačnejšie, keby si lepšie potykali s koncovkou alebo by sa na nich usmialo viac šťastia, pretože v druhom dejstve si vypracovali až štyri gólové príležitostí. Prvú mal Regáli, po ňom aj Turik, Grič a Danko. „Treba však povedať, že nebezpečne podkurovali aj hostia, ktorí sa ukázali vo veľmi dobrom svetle. Ľuďom sa preto stretnutie muselo páčiť. V našom drese si odkrútilo druholigovú premiéru päť hráčov, štyria z nich nastúpili v základnej zostave. Chlapcov musím za ich výkon pochváliť, nechcem však vyzdvihovať jednotlivcov, hrali sme veľmi dobre ako tím. Som rád, že nám vyšli aj striedania. Všetci hráči, ktorí potom nastúpili, boli oživením. Víťazstvo nás teší, ale pred nami je ďalší zápas, na ktorý sa opäť musíme čo najlepšie pripraviť,“ dodal kormidelník MFK Zemplín, na ktorého zverencov čaká v sobotu ďalší domáci duel, tentoraz s rezervou košického MFK.

Zdroj: denník Korzár