Na Memoriáli Štefana Nadzama triumf domácich

2014-07-08 12:00:00

Michalovským tímom sa darilo – druholigové A-mužstvo zdolalo košickú Lokomotívu 2:1, starí páni si poradili so Spišskou Novou Vsou 3:2.

Už 19. ročník Memoriálu Štefana Nadzama sa uskutočnil v sobotu na michalovskom futbalovom štadióne. V rámci neho sa odohrali dve stretnutia, najprv nastúpili druholigové mužstvá MFK Zemplín a FC Lokomotíva Košice (domáci vyhrali 2:1), po nich prišiel na rad zápas starých pánov medzi Michalovcami a Spišskou Novou Vsou. Popritom nechýbal ani sprievodný program, súťažilo sa v kopaní jedenástok o cenu Márie Nadzamovej (vyhral ju Spišiak Ľubomír Ontko) a žrebovala sa aj bohatá tombola, v ktorej bola prvou cenou futbalová lopta s podpismi hráčov majstrovského Slovana Bratislava.

V súboji starých pánov Michaloviec a Spišskej Novej Vsi lepšie začal domáci tím, ktorý sa rýchlo ujal vedenia po góle Mariána Dzurja. Mužstvo od Laborca malo v prvom polčase (hralo sa 2 x 35 minút) navrch, ale ďalší gól v ňom už nepridalo. Stalo sa tak až v druhom dejstve, keď zvýšil Geroč. Hostia sa však nevzdávali a v záverečnej štvrťhodine využili michalovské poľavenie na vyrovnanie. Po góle na 2:2 však domáci bleskurýchle rozohrali, založili útok a po peknom centri Surmina z pravej strany zariadil výhru Zemplína hlavou Dzurjo. Po stretnutí, ktoré komentoval Karol Polák, vyhodnotili organizátori aj najlepších jednotlivcov tohto súboja. Najlepším brankárom sa stal Miroslav Užík, hráčom Ján Urban (obaja z tábora Spišiakov) a strelcom domáci Marián Dzurjo.

Michalovce – Spišská Nová Ves 3:2 (1:0)

Góly MI: Marián Dzurjo 2, Geroč

MICHALOVCE: Minda – Surmin, Varmeďa, Tomečko, Adamčík, Geroč, J. Žarnay, Michal Vasiľ, Jozef Varga, Juraško, Marián Dzurjo, Gajdoščík, E. Bakajsa, Ján Varga