Mikuláš zavítal aj medzi malých futbalistov

2013-12-07 12:00:00

V telocvični VI. ZŠ sa uskutočnil III. ročník Mikulášskeho turnaja, na záver prišiel aj Mikuláš s anjelom.

Telocvičňa VI. základnej školy na Okružnej ulici v Michalovciach v sobotu 7. decembra patrila najmenším futbalistom. Uskutočnil sa tam totiž tretí ročník Mikulášskeho turnaja, v ktorom súťažili kategórie U8 a U10. Osem družstiev, ktoré boli pomenované podľa najlepších európskych klubov, bolo rozdelených do dvoch základných skupín, v ktorých odohrali zápasy systémom každý s každým. Následne dva najlepšie tímy z oboch skupín postúpili do bojov o 1. až 4. miesto, zvyšné celky hrali v skupine o 5. až 8. miesto. Víťazom sa stalo to družstvo, ktoré nazbieralo najviac bodov. Z prvenstva sa napokon tešila londýnska (alebo skôr michalovská) Chelsea, striebro získali hráči „bieleho baletu“ a bronz „kanonieri“, teda Arsenal. Všetko mali pod palcom tréneri Adrián Devečka a Jaroslav Dargaj, ktorým nemalou mierou pomohli aj rodičia „prípravkárov“, takže turnaj mal bezproblémový priebeh. Na záver prišli medzi futbalový drobizg aj Mikuláš s anjelom, ktorí všetkých odmenili sladkými balíčkami. Víťazmi vydareného podujatia tak boli všetci zúčastnení a každý odchádzal domov s úsmevom na perách.