Bez víťazstva už iba Liptovský Mikuláš

2013-08-26 12:00:00

Naopak, trpkosť prehry ešte neokúsili dve mužstvá - Rimavská Sobota a Šamorín. Prvé porážky zaknihovali Senec a Michalovce.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 6. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy:

PIATOK

ŠK SFM Senec - Partizán Bardejov 1:4 (1:2)
Góly: 16. Orolín - 20., 52. a 85. Dyjan de Azevedo, 44. Andrič ŽK: 54. Držík, 56. Hílek, 87. Polgár, 88. Orolín (všetci Senec), rozhodovali: Straka - Hancko, Ščury, 851 divákov
Aktivitu z úvodnej štvrťhodiny premenili futbalisti Senca na vedúci gól, presadil sa Orolín. Bardejovčania odpovedali už v 20. min, strelou z priameho kopu sa presadil Dyjan de Azevedo. Tesne pred prestávkou poslal hostí do vedenia Andrič a Brazílčan de Azevedo dvomi gólmi z druhej polovice zápasu zavŕšil svoj hetrik. Pre domácich futbalistov to bola prvá prehra v aktuálnej sezóne.

SOBOTA

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Dubnica nad Váhom 1:2 (0:1)
Góly: 75. Jurky - 44. A. Urban, 64. Bilovský (z pok. kopu), ŽK: 61. Pastva, 63. Kucharčík - 44. A. Urban, ČK: 55. Múdry za faul, 90.+ J. Vaško (obaja Dubnica) za nešportové správanie, rozhodovali: Jurenka - Roszbeck, Ferenc, 150 divákov
Do úvodného gólu boli domáci lepším mužstvom. Pred gólom hosťujúceho A. Urbana v 44. min zahodili hráči Liptovského Mikuláša viacero šancí. Po zmene strán pridali hostia druhý gól z pokutového kopu, ktorý premenil Bilovský. Liptáci už len skorigovali na konečných 1:2 zásluhou Jurkyho v 75. min.

1. FC Tatran Prešov - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (1:0)
Góly: 26. P. Lipták - 90.+ Vilkovský, ŽK: 61. Jacko, 71. P. Lipták, 82. Dolný - 14. Špánik, 30. Sidibe, 61. Stevanovič, 65. Čemba, rozhodovali: Jánoš - Tomčík, Čajka, 765 divákov
Prvú šancu zápasu spálil v 16. min domáci Poliaček, keď po Hruškovom centri ani na dvakrát nedopravil loptu do siete hostí. Tatran sa však dočkal v 26. min, keď Lipták z uhla nedal Pentekovi šancu - 1:0. Už o tri minúty išiel sám na bránku Šamorína Nworah, ale gólman hostí jeho úmysel vystihol. Hostia mohli vyrovnať v 33. min, ale Javorinova hlavička letela tesne vedľa domácej bránky. Po zmene strán hostia ožili. Sidibe dvakrát proti domácemu brankárovi Talianovi nepochodil. V 79. min mohol vsietiť druhý gól Prešova Dolný, ale namieril len do žrde. Hneď z protiútoku vystrelil na Taliana Vilkovský, ale jeho strelu vyrazil domáci gólman na pravú žrď. Nworah v 86. min a 89. min spálil ďalšie tutovky Prešova, a tak prišiel trest. V nadstavenom čase prekonal Taliana krížnou strelou Vilkovský a vyrovnal na konečných 1:1.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 53. B. Vaščák, ŽK: 55. Kupčík (Podbrezová), ČK: 88. I. Obert (Michalovce), rozhodovali: Hracho - D. Hrčka, Kubačka, 950 divákov
Prvý polčas priniesol kvalitný futbal vo vysokom tempe, šance však boli iba na strane domácej Podbrezovej. Bránku Michaloviec minuli Podio a Tubonemi, ktorý navyše nepremenil ani ďalšiu príležitosť, keď v úniku obišiel aj hosťujúceho brankára, no jeho strelu zastavil jeden z obrancov Zemplína. Jediný gól stretnutia padol osem minút po prestávke po akcii aktívneho Tubonemiho, ktorého aktívny presing využil Vaščák. Zo záverečnej michalovskej územnej prevahy už vyrovnávajúci gól nepadol.

NEDEĽA

FC Spartak Trnava juniori - MŠK Rimavská Sobota 1:1 (0:1)
Góly: 66. Schranz - 9. Válovčan, ŽK: 51. Banovič, 58. Klabník, 90. Ciprys - 41. Válovčan, rozhodovali: Mastiš - Borsányi, Barenčík, 356 divákov
V prvom polčase mali viac z hry Rimavskosobotčania. Vedenia sa ujali už v 9. min, keď hrubú chybu Banoviča využil Válovčan. Trnavčania v druhom polčase prestriedali, ich hra sa zrýchlila a spresnila. V 66. min sa dočkali vyrovnania, po centri Richnáka skóroval Schranz. Záverečný tlak domácich už nepriniesol domáce víťazstvo.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:1)
Góly: 69. Páleník, 79. R. Krivjančin - 17. Čirik (z pok. kopu), ČK: 77. R. Mihálik po druhej ŽK, ŽK: 17. Blaho, 55. Kamas, 79. Krivjančin, 84. Pinka - 60. Mukalenga, 65. Charizopoulos, rozhodovali: A. Somoláni - Bóllo, Hrdlička, 662 divákov
Prvý gól stretnutia strelili hostia - nariadený pokutový kop po faule Blaha na Mukalengu premenil Čirik. Domáci sa snažili vyrovnať, v 41. min nastrelil Abrahám žrď, konštrukcia bránky sa triasla aj po zmene strán po strele Abraháma. Domáci vyrovnali v 69. min, keď Pinka našiel presným centrom Páleníka. V 79. min dostal červenú kartu Roman Mihálik a z nasledujúceho priameho kopu rozhodol o víťazstve domácich Krivjančin.