Béčku Michaloviec sa konečne strelecky zadarilo

2013-04-29 12:00:00

Sabinovský Slovan doplatil na individuálne chyby, inkasoval až trikrát. Domácich teší, že strelili viac gólov.

V nedeľu dopoludnia mohli zaujímavé štvrtoligové predstavenie vidieť futbaloví priaznivci v Topoľanoch. Michalovské B-mužstvo na tamojšom ihrisku privítalo súpera zo Sabinova, ktorý týždeň dozadu doma oskalpoval lídra z Bardejovskej Novej Vsi. Dobrý výsledok však v Zemplíne potvrdiť nedokázal a prehral 1:3 (0:1).

Psychicky to nezvládli

Sabinovčania však boli rezerve druholigového mužstva vyrovnaným súperom. A to hlavne v prvom polčase, kedy dokonca v niektorých momentoch mali aj viac z hry. Čo z toho, keď góly strieľali iba domáci. Slovanu sa podarilo nepriaznivý stav skorigovať až v pridanom čase druhého dejstva. „O výsledku a našej prehre rozhodli individuálne chyby a neskúsenosť nášho mužstva. V úvodnej 45-minútovke sme hrali dobre, ale dostali sme hlúpy gól, keď sme chybovali pri našej rozohrávke stratili loptu a domáci z brejku skórovali. Potom pridali aj druhý gól a my sme sa položili psychicky aj fyzicky, pretože máme za sebou náročný týždeň,“ skonštatoval skúsený stredopoliar Sabinova Marek Andraščík, známy z pôsobenia v Ličartovciach či Prešove.

Strelili pekné góly

Hráči B-mužstva MFK Zemplín nastúpili na topolianskom trávniku v tomto kalendárnom roku po prvýkrát a chvíľu im trvalo, kým si na náročný terén tohto ihriska zvykli. Pomohol im otvárací gól Martina Regáliho, ktorý nastúpil po vyše dvojmesačnej pauze zavinenej zranením kolena. „Pred súperom sme mali rešpekt, veď naposledy si doma poradil s lídrom tabuľky. Konečne sme prelomili streleckú smolu, ktorá nás sprevádzala v ostatných jarných dueloch a predovšetkým pred týždňom v Snine, kde sme zahodili aj nemožné. Teraz sme dali tri pekné góly, ktoré padli po dobrých akciách,“ prezradil Michalovčan Martin Devečka, ktorý prihrával na gól Lukášovi Jackovi. „Z víťazstva sa tešíme, veríme, že ho potvrdíme dobrým výkonom aj výsledkom u nášho najbližšieho súpera vo Vysokých Tatrách,“ dodal.

Zdroj: denník Korzár