V dohrávkach výhry Podbrezovej aj Mikuláša

2013-04-09 12:00:00

Horehronci v Brezne porazili Šaľu 3:1, Liptáci - najbližší súper MFK Zemplín - vyhrali v Dolnom Kubíne 1:0.

Súhrn výsledkov utorkových dohrávaných zápasov 22. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

MFK Dolný Kubín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:1)

Gól: 10. I. Lišivka, ŽK: 18. I. Lišivka, 87. Fuják (obaja Liptovský Mikuláš), rozhodovali: Šuniar - Mókoš, Mikulaj, 473 divákov

Hostia začali lepšie a v 10. min sa ujali vedenia gólom Lišivku z pokutového kopu. Potom Liptáci umne bránili, domáci futbalisti hrali veľmi komplikovane a bez pohybu. Naopak hostia mali v I. polčase ďalšie dve dobré príležitosti - najprv po polhodine hry Morong mieril vedľa a o štyri minúty neskôr ten istý hráč z troch metrov prestrelil bránku súpera. Po zmene strán Dolný Kubín zlepšil výkon, no sústredenú obranu hostí sa mu nepodarilo prekvapiť. Z územného tlaku domáci nestrelili vyrovnávajúci gól.

ŽP Šport Podbrezová - FK Slovan Duslo Šaľa 3:1 (2:1) - hralo sa v Brezne

Góly: 14. Čekovský, 22. Mujkoš (vlastný), 60. M. Kochan - 39. D. Rehák, ŽK: 88. Minčič - 82. Tomiš, rozhodovali: Fajčík - Lieskovský, Žákech, 1100 divákov

Domáci od úvodu duelu diktovali tempo duelu. Prvý gól dosiahol v 14. min z hranice pokutového územia krížnou strelou Čekovský, v 22. min poslal loptu za vlastného gólmana hosťujúci Mujkoš. Šaľa znížila v 39. min gólom D. Reháka a konečnú podobu výsledku dal po hodine hry šikovnou krížnou strelou M. Kochan. Podbrezová sa potom dostala do ďalších dobrých šancí, ale skóre sa už nezmenilo.