Súhrn 18. kola druhej najvyššej súťaže

2012-11-18 12:00:00

Prekvapenie kola sa zrodilo v Dunajskej Strede, kde domáci celok nestačil na Dubnicu po výsledku 1:2.

Súhrn výsledkov stretnutí 18. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže II. ligy 2012/2013:

FC ŠTK 1914 Šamorín - ŠK SFM Senec 0:2 (0:1)
Góly: 16. F. Molnár, 75. Bedecs (z pok. kopu), ŽK: 35. Pelegríny, 74. V. Pončák - 37. Peňaška, 44. Bedecs, 67. F. Molnár, rozhodovali: Leško - Ádám, Ferenc, 670 divákov

Hostia začali lepšie a v 16. min otvoril Molnár skóre. V prvom polčase bol Senec futbalovejší a mal viac z hry. V druhej časti sa domáci osmelili, hrali aktívnejšie a vytvorili si aj šance. Najväčšiu spálil po hodine hry Kuba, ktorý hlavičkoval iba nad. V 75. min z prísne nariadeného pokutového kopu uzavrel skóre Bedecs.

MFK Dolný Kubín - MŠK Rimavská Sobota 0:0
ŽK: 35. Brčák, 40. Dolinajec - 52. Gálik, 69. Balát, 74. Kostolanský, 77. J. Zvara, rozhodovali: R. Weiss - Brendza, Jenčura, 318 divákov

Prvý polčas za veľa nestál, domáci pristúpili k zápasu laxne. V druhom dejstve si vytvorili tlak, ale napriek niekoľkým príležitostiam nedokázali streliť gól.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0)
Góly: 29. B. Vaščák, 39. Tubonemi, ŽK: 12. Kovaľ, 85. M. Vanák (obaja Michalovce), rozhodovali: Michlian - Vindiš, Hancko, 619 divákov

Obaja súperi sa snažili hrať ofenzívne, útoky sa striedali na oboch stranách. Prvý gól vsietil v 29. min Vaščák pätičkou po krídelnej akcii Pančíka. Pred koncom polčasu na 2:0 zvýšil Tubonemi, ktorý s pomocou teču obrancu prekonal Jenča. Druhý polčas domáci zatlačili hostí do defenzívy, medzi 60. až 70 min si vytvorili päť vyložených šancí, na brankár Jenčo a obrancovia Michaloviec gólom zabránili. Diváci sa už zmeny skóre nedočkali.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Dubnica nad Váhom 1:2 (0:1)
Góly: 59. Ndjandja - 38. Šmahajčík, 87. Svorada, ŽK: 12. Pecirep, 89. Boya Ntsogo - 10. Grabež, 63. Bilovský, 80. Augustíni, rozhodovali: A. Somoláni - T. Somoláni, Špivák, 1097 divákov

Dubnica na Žitnom ostrove natiahla víťaznú sériu na šesť zápasov. Hostia sa ujali vedenia v 38. min, keď Beňo vysunul Šmahajčíka a ten popri domácom brankárovi posunul loptu do siete. Domáci v druhom polčase pritlačili súpera a výsledkom bol vyrovnávajúci gól, ktorý z hranice šestnástky zaznamenal striedajúci Ndjandja. V závere sa hralo hore-dole a o troch bodoch pre Dubnicu rozhodol Svorada, ktorý najrýchlejšie zareagoval na odrazenú loptu.

Partizán Bardejov - TJ Baník Ružiná 1:0 (1:0)
Gól: 4. M. Seman, ŽK: 27. V. Staš, 61. Kundra, 76. M. Lukáč, 79. L. Zápotoka - 14. Líška, rozhodovali: P. Hrčka - Vorel, Borsányi, 700 divákov

Domáci, oslabení o troch hráčov, pritlačili v prvom polčase hostí, z čoho pramenil len jeden gól. Už v 4. minúte Seman zobral loptu Štajerovi a strelou k žrdi prekonal brankára Michalíka. Hostia sa z ojedinelých protiútokov dostali len za poliacu čiaru. Šarišania spálili množstvo šancí, v 53. min Grohoľ netrafil prázdnu bránku. Posledný celok tabuľky sa snažil, pridal v strede ihriska a napokon si aj jeho hráči vynútili gólové šance. Vyrovnať sa mu však nepodarilo.

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0)
Góly: 46. Charizopulos, 73. Čurgali - 82. Balluch, ŽK: 36. Ďatko, 54. Gešnábel, 63. Čurgali - 45. Pastva, rozhodovali: Šuniar - Bednár, Roszbeck, 315 divákov

V prvom polčase bojovného zápasu videli diváci jednu šancu - domáci Čurgali trafil tesne vedľa brány. Po prestávke hneď z prvého útoku Charizopulos parádnou strelou zo 16 m trafil do horného rohu - 1:0. Po rýchlej kontre Čurgali zvýšil v 73. min náskok domácich. V závere zápasu hosťujúci Balluch zblízka stanovil konečný výsledok.