Slovenská 17-tka opäť nestačila na Švajčiarov

2012-11-08 12:00:00

Aj v druhom zápase súperovi podľahli o dva góly, opäť dostali príležitosť Michalovčania Grič a Tóth.

ovom odvetnom medzištátnom prípravnom stretnutí v Senci s rovesníkmi zo Švajčiarska 1:3 (0:2). Jediný presný zásah mladých Slovákov strelil v druhom polčase stredopoliar MŠK Žilina Miroslav Káčer. Informáciu prinieslo konto Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na Facebooku. Zverenci trénera Ladislava Pecka podľahli spomenutému
súperovi aj v prvom vzájomnom meraní síl, v utorok tiež v Senci podľahli Švajčiarom 0:2 (0:1).

Rovnako ako v prvom zápase, aj teraz dostali príležitosť obaja Michalovčania vo výbere kormidelníka Ladislava Pecka. Stredopoliar Jakub Grič opäť odohral celé stretnutie, ďalší záložník Lukáš Tóth nastúpil hneď po prestávke a na ihrisku pobudol celý druhý polčas.

Slovensko "17" - Švajčiarsko "17" 1:3 (0:2)

Góly: 67. Káčer - 3. a 45. Grgic (druhý z pok. kopu), 16. Pagliuca

SR "17": M. Junas - Kotrík (53. Otrísal), Vodecký, D. Vavro, Berežný - L. Haraslín (53. Korenko), Špalek (23. M. Slaninka), Káčer, GRIČ - J. Janek (41. L. TÓTH), L. Čmelík (41. Urblík)

Ladislav Pecko (tréner SR "17"): "Dnes sme proti jednému z najlepších tímov súčasnosti v tejto vekovej kategórii vyskúšali ďalších hráčov. Tí sami zistili na vlastnej koži, že nás súperi prevýšili v technike, rýchlosti aj kondícii. Musíme sa zlepšiť vo viacerých činnostiach. Veľmi cenné je, že nám Švajčiari názorne ukázali ako na to.