Súhrn 14. kola druhej najvyššej súťaže

2012-10-22 12:00:00

V sobotňajších dueloch II. ligy sa tímom z čela tabuľky nedarilo, ani jeden z prvej pätice totiž nedokázal zvíťaziť.

Súhrn výsledkov stretnutí 14. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

FC ŠTK 1914 Šamorín - ŽP Šport Podbrezová 0:0
Bez kariet, rozhodovali: Kráľovič - R. Sluk, Barenčík, 580 divákov
V prvom polčase boli lepší domáci hráči, bojovali a diktovali tempo hry. V 33. min dostal domáci Pelegríny krásnu prihrávku, ale z troch metrov netrafil bránku. V 41. min sa domáci Borbély uvoľnil peknou kľučkou a nastrelil žŕdku. V druhou polčase sa dostali viac k lopte hostia, vyrovnali hru, ale na gól to nestačilo.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Dolný Kubín 1:2 (1:0)
Góly: 15. Ayuk - 70. a 82. R. Ujčík, ŽK: 6. Velický, 34. Hozda - 21. Maliňák, 65. T. Chovanec, rozhodovali: Leško - Bednár, Petríček, 1701 divákov
Po väčšinu zápasu mali prevahu hosťujúci hráči, ale vedenia sa po štvrťhodine ujali domáci, keď strela Ayuka s prispením hosťujúceho brankára Trabalíka skončila v sieti. V druhej polovici mohol rozhodnúť Fodrek, ale namieril vedľa. O víťazstve Dolného Kubína rozhodol dvomi gólmi striedajúci Ujčík.

Partizán Bardejov - ŠK SFM Senec 2:0 (1:0)
Góly: 37. S. Kica, 65. Palša, ŽK: 6. Palša - 53. Gogolák, rozhodovali: Fajčík - Kubačka, Čajka, 1250 divákov
Bardejov prebral po rozháranom úvode aktivitu, z čoho v závere prvého polčasu pramenil po nacvičenom signáli gól Kicu z 25 m. V druhom polčase pokračoval Bardejov v aktivite, v 57. min Zápotoka ohrozil súperovu bránku. Palša zvýšil na 2:0 v 65. min, keď priamou strelou prekonal gólmana Kollára. Záver stretnutia priniesol ešte šancu na domácej strane.

FK Slovan Duslo Šaľa - MŠK Rimavská Sobota 1:1 (1:0)
Góly: 42. L. Szabo - 52. Migaľa, ŽK: 72. R. Mihálik - 20. Mravec, rozhodovali: Piatka - Roszbeck, Pozor, 351 divákov
V prvom polčase mali miernu územnú prevahu domáci a po zmätkoch v obrane hostí skóroval Szabo. Po zmene strán lepšie začali hostia a Migaľa výbornou strelou z 18 metrov vyrovnal. V hektickom závere sa obidve mužstvá snažili, ale gól už nepadol.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (0:0)
Góly: 51. a 68. T. Labun, 58. Fuják, 60. T. Malec, ŽK: 40. T. Labun, 48. Daško, 89. Fuják - 30. Zonzon, rozhodovali: Michlian - Poláček, Budáč, 280 divákov
V dueli na Liptove zažiaril domáci kapitán Tomáš Labun, ktorý sa dvakrát gólovo presadil a na zvyšné dva góly svojho tímu prihral. Hostia z Michaloviec boli v prvom polčase lepším tímom, mali šance, ale nedokázali sa presadiť. V druhom polčase v priebehu sedemnástich minút domáci rozhodli o osude stretnutia a pripísali si na konto tri ligové body.

TJ Baník Ružiná - MFK Dubnica nad Váhom 0:2 (0:0)
Góly: 76. M. Šupák, 81. O. Augustini, ŽK: 47. M. Marko, 52. Kurák, 60. Hladík - 25. M. Jakúbek, 65. Maťašovský, 80. O. Augustini, rozhodovali: Horváth - E. Weiss, Dobrovský, 420 divákov
V svižnom prvom polčase sa striedali šance na oboch stranách, vyloženejšie mali hostia, no nevyužili ich. V úvode druhého polčasu prestrelil prázdnu bránku domáci Chromek, za čo prišiel v závere stretnutia trest. V 76. min po situácii, ktorá zaváňala ofsajdom, dal gól Šupák a v 81. min uzavrel stav stretnutia Augustini na 0:2.