Rezerva MFK Zemplín vysoko zdolala Hanisku

2012-08-26 12:00:00

Skúseného súpera porazila 4:0, o góly sa postarali Francisco Immorlano, Oliver Špilár, Peter Kokočák a Marek Mihok.

Štvrtoligové rezervné mužstvo MFK Zemplín Michalovce si na ihrisku v Topoľanoch hravo poradilo s celkom Hanisky po výsledku 4:0 (3:0).

Vo veľkej horúčave si od prvých minút vypracovali menšiu prevahu domáci futbalisti a už v 12. minúte ich presnou krížnou strelou poslal do vedenia španielsky legionár Immorlano - 1:0. O štyri minúty tvrdo vypálil Forgár, jeho strelu brankár Suchý iba vyrazil a Špilár z následnej dorážky namieril iba do brvna. V 18. minúte sa Michalovce radovali po druhýkrát, Forgáč na hranici pokutového územia vyhral súboj so Suchým, prihral Špilárovi a ten sa nemýlil - 2:0. Hostia sa v útoku osmelili až po vyše pohodine hry, kapitán Palenčár však spoza šestnástky vystrelil nepresne. V 38. minúte Špilár uvoľnil Kokočáka, ktorý po presnej strele k ždri pridal tretí domáci gól - 3:0. V úplnom závere prvého dejstva ešte Mihok vystrelil tesne vedľa.

Hneď v úvode druhého polčasu uvidel druhú žltú kartu domáci Shytov a uvidel červenú kartu. V 55. minúte Šipoš z priameho kopu iba tesne minul Brédovu bránu. Presne po hodine hry M. Majoroš z päťky prestrelil domácu svätyňu. Hostia ešte vyslali niekoľko striel, ktoré však mierili vedľa, ale ich zneškodnil pozorný Bréda. S pribúdajúcimi minútami sa na ihrisku stupňovala nervozita, hlavne v tábore Hanisky, ktorej hráči viackrát tvrdo faulovali domácich hráčov. Nato doplatil v 85. minúte druhou žltou kartou a následne červenou stopér Gorej. V 89. minúte sa rútil sám na Suchého Devečka, Horňák ho v čistej šanci zastavil nedovolene a takisto uvidel červenú kartu. Z nariadeného pokutového kopu uzavrel skóre duelu Mihok - 4:0.

MFK Zemplín Michalovce B - FK Haniska 4:0 (3:0)

Góly: 12. Immorlano, 18. O. Špilár, 38. Kokočák, 89. Mihok (11 m)

ŽK: 44. Shytov, 80. Mihok, 85. A. Devečka - 19. Suchý, 23. Šipoš, 58. J. Gorej, 59. Palenčár, 67. M. Horváth, 68. Buzoga

ČK: 54. Shytov - 87. J. Gorej, 89. V. Horňák

Rozhodoval: Mišenčík - 150 divákov

MFK ZEMPLÍN B: Bréda - V. Kostovčík (67. M. Hreha), Podhorin, Vernon, A. Devečka - Kokočák, Shytov, Immorlano, Mihok - L. Forgáč (32. Grondona, 60. Pavlov), O. Špilár

FK: Suchý - Plačintár, M. Horváth, J. Gorej, Šipoš - Klimek (70. G. Majoroš), Palenčár, V. Horňák, Buzoga (68. M. Molnár) - V. Zajac, M. Majoroš

Ostatné výsledky 6. kola IV. futbalovej ligy Východ:

Giraltovce - Vyšné Opátske 1:0, Veľké Revištia - Barca 1:1, Snina - Bardejovská Nová Ves 0:0, Sabinov - Spišské Podhradie 1:1, Vysoké Tatry - Stropkov 1:0, Svit - Svidník 5:0, Stará Ľubovňa - Krásna 3:0