Postupujúcim do Corgoň ligy je Spartak Myjava

2012-05-24 12:00:00

Kopaničiari dosiahli na ihrisku v Podbrezovej remízu, ktorá jej stačila na postup do najvyššej slovenskej súťaže.

Futbalisti Spartaka Myjava v stredu remizovali v 32. kole druhej najvyššej slovenskej súťaže na pôde Podbrezovej 1:1 a vybojovali si postup do Corgoň ligy 2012/2013. Pred posledným kolom majú hráči Myjavy nedostižný šesťbodový náskok.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 32. kola II. slovenskej futbalovej ligy:

MFK Dubnica - Ružomberok "B" 1:2 (1:0)
Góly: 39. M. Filo ml. - 52. Almaský, 69. M. Ondrík, ŽK: 24. Augustíni, 73. Masárik, 80. Liener, 90.+ Šmahajčík - 30. Gallo, 50. V. Kováč, 76. M. Ondrík, rozhodovali: Jurenka - D. Hrčka, Hancko, 270 divákov
Domáca Dubnica viedla od 39. min gólom M. Fila ml., no po zmene strán dávali góly iba hostia. V 52. min Almaský vyrovnal a v 69. min zariadil triumf ružomberskej rezervy Ondrík.

MFK Zemplín Michalovce - FK Bodva Moldava nad Bodvou 0:0
ŽK: 50. Rák, rozhodovali: Valášek - Balko, Tomčík, 730 divákov
V Michalovciach sa hral futbal veľmi slabej úrovne z oboch strán. V 62. min mal gól na hlave domáci Leško, ale jeho pokus zlikvidoval brankár hostí. Päť minút pred koncom duelu mohol o jeho osude rozhodnúť hosťujúci Ribár, lenže domáci gólman podržal svoj tím.

FC Petržalka 1898 - MFK Dolný Kubín 1:2 (0:1)
Góly: 85. Jurkovič - 23. a 51. Ujčík, ŽK: 54. P. Kratochvíl, 90. Brányik, 90.+ T. Jenčo (všetci Petržalka), rozhodovali: Leško - Jenčura, M. Sluk, 220 divákov
Rozlúčkový zápas domácich futbalistov s druhou ligou obstarali najmä mladí futbalisti, ktorí hrávajú alebo nedávno hrávali dorasteneckú ligu. Proti skúseným hosťom to nemali jednoduché a vo viacerých situáciách mohli ďakovať svojmu kapitánovi Jenčovi, ktorý bravúrami zachraňoval, čo sa dalo. V závere sa mohli domáci pokúsiť vyrovnať, ale hostia ich už do tlak nepustili.

ŽP Šport Podbrezová - TJ Spartak Myjava 1:1 (1:0)
Góly: 22. Tubonemi - 90. Jorík, ŽK: 52. Greško, 59. Čekovský, 77. J. Nosko - 61. Zd. Štrba, 66. Peter Ďuriš, 77. Ulrich, rozhodovali: Glova - Brendza, Hrdlička, 1212 divákov
Od úvodu obe mužstvá dokazovali, že sa hrá šláger celej jarnej časti II. ligy. Domáci si v prvom polčase vypracovali niekoľko gólových príležitostí a v 22. min po akcii Harvilka otvoril skóre hlavou Tubonemi. Hostia pred polčasovou prestávkou zatlačili, no gólovo sa nepresadili. V druhom polčase sa hostia sa snažili dosiahnuť gól znamenajúci postup, no domáci im to dôslednou defenzívou znemožňovali. Rozhodujúci moment prišiel v 90 min, keď po brejku dosiahol vyrovnávajúci a zároveň postupový gól Jorík.

MŠK Rimavská Sobota - FK LAFC Lučenec 2:1 (1:0)
Góly: 45. Pisarik, 82. Peter Ďurica - 90. Szöcs, ŽK: 57. Mižík, 67. Schvantner (obaja Lučenec), rozhodovali: Prešinský - Kubačka, Žákech, 383 divákov
Domáci premárnili množstvo gólový príležitostí, dvakrát nastrelili žrď. Viackrát sa vyznamenal aj brankár hostí M. Michalík. Domácich vykúpil gól Pisaríka v nadstavenom čase prvého polčasu, na 2:0 zvýšil v 82. min Peter Ďurica. Hostia sa dostali pred bránku iba raz a v 90. min znížili.

ŠK SFM Senec - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:1)
Góly: 8. Rezer, 71. Popik, ŽK: 77. J. Tomášek - 22. M. Pastva, 25. I. Lišivka, rozhodovali: Vlčej - Poláček, Cuninka, 224 divákov
Domáci predviedli veľmi slabý výkon, hostia boli vo všetkých herných činnostiach lepší a zaslúžene zvíťazili. V 8. min sa Liptáci po chybe domáceho brankára strelou spoza šestnástky ujali vedenia. Druhý gól pridali v 71. min z rýchleho protiútoku.