Trio Michalovčanov s reprezentačnou pozvánkou

2012-04-13 12:00:00

Bréda, Kovaľ a Danko sú v nominácii trénera SR 18 Petra Gergelyho na medzinárodný turnaj Tipos Slovakia Cup.

V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov Petra Gergelyho na blížiaci sa medzinárodný turnaj Tipos Slovakia Cup 2012 sa nachádza jediný legionár. Je ním ofenzívny stredopoliar Albert Rusnák ml., pôsobiaci v akadémii anglického Manchestru City. Mladí Slováci postupne odohrajú duely proti ukrajinským rovesníkom (pondelok 23. apríla od 11.00 h v Nemšovej), Dánom (utorok 24. apríla od 11.00 h v Piešťanoch) a Chorvátom (štvrtok 26. apríla od 11.00 h v Bánovciach nad Bebravou). Napokon ich v piatok 27. 4. čaká stretnutie o celkové umiestnenie. Informácie priniesla oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu. Tradičný medzinárodný futbalový turnaj hráčov do 18 rokov "Slovakia Cup" napíše v druhej polovici apríla už svoju 22. kapitolu. Mužstvá sú rozdelené tradične do dvoch štvorčlenných skupín, pričom všetky duely v základnej fáze sa budú hrať v rovnakom čase od 11.00 h. Slovenská "osemnástka" pod vedením trénera Juraja Bútoru obsadila vlani na "Slovakia Cupe" v celkovom poradí až 6. priečku a v porovnaní s rokom 2010 a jubilejným 20. ročníkom si pohoršila o dve pozície. Prvenstvo si vlani vybojovali mladí futbalisti Dánska, ktorí v čisto "severskom" finálovom dueli zdolali Nórsko 3:1 a dosiahli svoj premiérový primát na tomto podujatí. Osemnásťročný výber Slovenska sa tešil z celkového triumfu dosiaľ štyrikrát - v rokoch 1993, 1998, 2003 a 2007. 

Pozvánku do slovenského výberu dostala aj trojica hráčov MFK Zemplín Michalovce - brankár Miloslav Bréda a stredopoliari Stanislav Danko a Róbert Kovaľ. Michalovský klub bude na turnaji zastupovať aj tréner Albert Rusnák, ktorý je asistentom Petra Gergelyho.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov na medzinárodný turnaj Tipos Slovakia Cup:

Brankári: MILOSLAV BRÉDA (MFK Zemplín Michalovce), Matej Vozár (AS Trenčín)
Obrancovia: Marek Dubeň (FC Nitra), Richard Čiernik (MFK Dubnica), Filip Molnár (ŠK Slovan Bratislava), Branislav Niňaj (FC Petržalka 1898)
Stredopoliari: Róbert Mazáň, Stanislav Lobotka, Matúš Bero (všetci AS Trenčín), Jaroslav Mihálik (MŠK Žilina), Kristián Steinhübel (FC Spartak Trnava), Tomáš Brigant (MFK Dubnica), STANISLAV DANKO, RÓBERT KOVAĽ (obaja MFK Zemplín Michalovce), Michal Faško (FK Dukla Banská Bystrica), Albert Rusnák ml. (Manchester City/Angl.)
Útočníci: Šimon Šmehýl, Viktor Kráľ (obaja FC Nitra), Matúš Marcin (1. FC Tatran Prešov), Andrej Števček (MFK Dubnica)

Náhradníci:
Brankár: Dominik Holec (MŠK Žilina)
Obrancovia: Dušan Kucharčík (Tennis Borussia Berlín/Nem.), Tomáš Huk (MFK Košice), Peter Ličko (MFK Ružomberok), Martin Žiška (Dukla Banská Bystrica)
Stredopoliari: Denis Čéry, Róbert Oravec (obaja FC Nitra), Ondrej Duda (MFK Košice), Martin Durilla (Tatran Prešov), Erik Liener (MFK Dubnica)

Realizačný tím:
hlavný tréner: Peter Gergely
asistenti trénera: Jozef Majoroš, Albert Rusnák
lekár: Zsolt Fegyveres
masér: Vladimír Gramblička
technický vedúci: Rastislav Soják

Zdroj: SITA