V dohrávke triumf Dolného Kubína nad Sencom

2011-10-19 12:00:00

V dohrávanom stretnutí 12. kola II. futbalovej ligy zvíťazil Dolný Kubín nad SFM Senec tesne 2:1.

Včera sa skompletizovala tabuľka II. futbalovej ligy, v ktorej chýbalo neodohrané stretnutie medzi MFK Dolný Kubín a ŠK SFM Senec. Na Orave sa nakoniec zrodilo tesné víťazstvo domáceho celku, ktorý svojho súpera zdolal 2:1.

MFK Dolný Kubín - ŠK SFM Senec 2:1 (2:0)
Góly: 11. Ujčík, 12. Zemko - 77. J. Tomášek

ŽK: 16. J. Podolský, 60. Dolinajec, 63. Jurky - 57. J. Tomášek

Rozhodoval: Smolák - 321 divákov.

Obojstranne opatrný úvod ukončila 11. min, v ktorej dobre zahraný priamy kop Simana posunul Čarnota hlavou pred bránku a Ujčík otvoril skóre. Už o minútu na center z pravej strany pekne vyskočil Zemko a hlavičkou k žrdi nedal Matlákovi šancu - 2:0. Ukolísaní domáci potom stratili stred poľa a Senčania prevzali iniciatívu, ale Szarkova hlavička i ďalšie pokusy nepriniesli efekt. V druhom polčase sa viac ležalo na zemi, ako hralo. Hostia pretavili svoju neutíchajúcu aktivitu do kontaktného gólu, keď Tomášek v 77. min využil zlé vybehnutie Trabalíka, ale Dolný Kubín si napokon už ustrážil víťazstvo.