O motiváciu majú Michalovčania postarané

2015-11-20 12:00:00

Tešia sa na plné tribúny Dunajskej Stredy, urobia všetko pre to, aby boli po zápase spokojní.

Po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke sa dnes znova rozbieha futbalová Fortuna liga predohrávaným súbojom v Dunajskej Strede, kde sa predstaví nováčik súťaže MFK Zemplín Michalovce. Zápas dvoch „žlto-modrých“ tímov má jasného favorita v podobe domáceho FK DAC 1904, ktorý je na vlastnom štadióne aj vďaka svojim skvelým fanúšikom obzvlášť silný.

Skúsené mužstvo

Dunajskostredskí diváci vedia doma vytvoriť súperovi ozaj „horúce“ prostredie, neroztrasú sa mladým hráčom nováčika na Žitnom ostrove nohy? „Myslím si, že nie. Každému futbalistovi sa hrá lepšie, keď sú plné tribúny. My sme to mohli zažiť aj v Trnave, kde bolo vyše sedemtisíc divákov, a dokázali sme tam zvíťaziť. Takže ja žiadne obavy nemám. O motiváciu máme všetci postarané,“ povedala veľká opora Michaloviec Marián Kelemen. Pre skvelého brankára to bude premiérová konfrontácia s DAC-om v tejto sezóne, lebo v prvom vzájomnom zápase, v ktorom Zemplínčania doma prehrali 0:3, ešte nechytal. „Dunajská Streda vtedy hrala výborný futbal. Má skúsené mužstvo, šikovných hráčov. Je to nepríjemný súper,“ podotkol onedlho 36-ročný gólman.

Hrať zodpovedne

Zverenci trénera Františka Šturmu po šiestykrát nastúpia pred televíznymi kamerami, preto sa zápas hrá už dnes (o 18. hodine). Na Žitný ostrov vycestovali už včera napoludnie a prenocovali v Šoporni. „Na DAC sme sa pripravovali ako na každého iného súpera, chceme mu uchmatnúť nejaké body. Každý zápas je pre nás dôležitý a urobíme všetko pre to, aby sme po ňom boli spokojní,“ skonštatoval michalovský odchovanec, podľa ktorého už posledný zbabraný súboj s Myjavou hodilo mužstvo za hlavu. „Mrzí nás, že sme v ňom vyšli naprázdno, musíme však byť vďační za body, ktoré sme získali v predchádzajúcich zápasoch. Na Myjavu už nemyslíme, pozeráme sa dopredu. Čaká nás Dunajská Streda, kde by sme radi niečo uhrali,“ uzavrel debatu skúsený brankár, ktorý má za sebou pôsobenia v Holandsku, Španielsku, Turecku, Lotyšsku či Poľsku.

Zdroj: denník Korzár