MFK Zemplín remizoval v Ružomberku

2011-07-31 12:00:00

Ešte v 83. minúte prehrávali Michalovčania 1:3, no výborným finišom vybojovali cennú remízu 3:3.

Michalovskí futbalisti neprehrali ani v druhom zápase novej sezóny, keď na ihrisku ružomberskej rezervy vďaka výbornému finišu vybojovali bod za remízu 3:3.

Zemplín nastúpil v základnej zostave prekvapujúco aj so stopérom Jaroslavom Dargajom, ktorý nahradil kapitána Luboša Hrušku, ktorý nemohol nastúpiť pre natiahnutý sval. Úvod však Michalovčanom nevyšiel, pretože už v tretej minúte inkasovali úvodný gól, keď domáci rozohrali rohový kop, Ondrek prihral Krbečekovi a ten prekonal gólmana Patrika Le Gianga – 1:0. Našťastie sa hostia z úvodného šoku rýchlo spamätali a už v 7. minúte sa im podarilo vyrovnať. Mladíkovi Kovaľovi nechala obrana domácich priveľa priestoru a ten po samostatnej akcii prestrelil Smiešku – 1:1. Ružomberčania boli napriek inkasovanému gólu v prvom dejstve hry mierne aktívnejší, no v 18. minúte mohol prehrávať, keď spoza šestnástky nebezpečne vypálil Serečin, no brankár Smieška jeho pokus na dvakrát kryl. Hneď na druhej strane v páde nezakončil presne autor prvého domáceho gólu Krbeček. Rezerva zahodila ďalšiu šancu v 32. minúte, na centrovanú loptu si vyskočil Ondrík, ktorý iba tesne minul michalovskú bránu. Domáci sa predsa len dočkali druhého gólu, štyri minúty pred prestávkou Tomáš Sedlák z priameho kopu z 25 metrov prekonal Patrika Le Gianga – 2:1. V záverečných sekundách sa nepríjemne s protihráčom zrazil Pavol Ruskovský a preto ho museli odviezť do nemocnice, kde mu diagnostikovali silný otras mozgu.

V úvode druhého dejstva hry spálil obrovskú šancu na vyrovnanie kanonier Serečin, ktorý netrafil ružomberskú svätyňu. MFK Zemplín postupne preberal iniciatívu, ale po hodine hry mohol inkasovať, ale Ondríka zakončujúceho hlavou na dvakrát vychytal P. Le Giang. V 66. minúte zahodil ďalšiu tutovku Serečin, ktorý zoči-voči Smieškovi opäť netrafil bránu. O dve minúty sa potvrdilo otrepané pravidlo „nedáš - dostaneš“, pretože striedajúci Sobota vsietil tretí domáci gól a rezerva bola v dvojgólovom vedení. V 73. minúte mohol Krbeček zasadiť hosťom definitívne K.O., ale v tutovke sám pred brankárom zaváhal. V tej istej minúte michalovský tréner Vlastimil Petržela využil možnosť posledného striedania a na ihrisko poslal útočníka Fótyika, ktorý nahradil stredopoliara Jakubča. Ukázalo sa, že to bol výborný ťah, pretože Fótyik v 84. minúte po rýchlej kontre Zemplínčanov v sklze znížil na rozdiel jediného gólu. V strhujúcom závere vyrobili domáci futbalisti ďalšiu hrúbku, čo využil kanonier Serečin a tri minúty pred koncom riadnej hracej doby zariadil pre Michalovce cennú remízu 3:3!

MFK Ružomberok B – MFK Zemplín Michalovce 3:3 (2:1)

Góly: 3. Krbeček, 41. T. Sedlák, 68. Sobota – 7. Kovaľ, 84. Fótyik, 87. Serečin

ŽK: 49. Pilár, 63. Ondrek, 89. V. Kováč - 34. Jakubčo, 35. Dargaj, 51. Kunca, 76. Hottek

Rozhodoval: Páchnik - 311 divákov.

MFK B: Smieška – Švrček, T. Gejdoš, M. Ondrík, Janso – Pilár (81. Almaský), V. Kováč, Ondrek, T. Sedlák - J. Oravec (56. Sobota), Krbeček

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang – Isaacs, Dargaj, Hottek, M. Vanak – Kovaľ, Jakubčo (73. Fótyik), S. Danko (34. Zonzon), Ruskovský (46. Škvarka) – Serečin, Kunca

Povedali po zápase:

Ladislav Molnár (Ružomberok B): „Čo sa týka ofenzívy a snahy poraziť kvalitného súpera, akým Michalovce určite sú, nemôžem chlapcom nič vyčítať. Žiaľ,  v závere prišli chyby v obrane vyplývajúce z nedostatku skúseností. Vzadu sme si museli pomôcť len z vlastných zdrojov, nebol tam nikto skúsenejší. Ťažko sa mi teraz hodnotí, som nahnevaný. Šesť minút pred koncom sme viedli 3:1, skúsenejšie mužstvo by to už určite nepustilo.“

Vlastimil Petržela (Michalovce): „Keďže vypadli nám dvaja stopéri, boli zmätky v našej obrane, z čoho pramenili aj chyby. Napriek tomu, že sme prehrávali 1:3, sme ešte mali aj na to, aby sme stretnutie vyhrali. Bol to taký bláznivý zápas, hore a dole, avšak bez nejakej taktickej disciplíny. Ako tréner vždy musím veriť, že ešte sa dá so zápasom niečo urobiť. Keď však Filip Serečin nepremenil dve stopercentné šance, veriť som už prestával...“