Begala a Novák skórovali v reprezentácii

2017-05-24 09:41:22

Michalovský futbal v uplynulých dňoch zviditeľnili dvaja mládežnícki reprezentanti, ktorým sa podarilo skórovať v slovenských reprezentačných výberoch. Pred týždňom v pondelok sa do streleckej listiny v priateľskom súboji U15 medzi Severným Írskom a Slovenskom, ktorý sa hral v Belfaste, zapísal stredopoliar MFK Zemplín Marcel Novák. Jeho kontaktný gól zo 77. minúty však už nič nezmenil na prehre zverencov trénera Petra Štefaňáka 1:2. V utorok 23. mája nastúpili na prípravný zápas proti rovesníkom z Arménska v Pustých Úľanoch hráči tímu U16, v ktorom michalovský klub reprezentoval ďalší stredopoliar Matúš Begala (na titulnej fotke v špeciálnej maske). Ten v poslednej minúte prvého dejstva hry zvyšoval na 2:0 pre Slovensko, ktoré napokon triumfovalo presvedčivo 5:1. Slovensko 16 - Arménsko 16 5:1 (2:0) Góly: 35. a 56. Bobček, 40. BEGALA, 63. Strelec, 79. vlastný Asatrjan – 70. Šagojan SR 16: Hynek – Mesík, Š. Kozák, Valentín (50. Valo), Burian – Lavrinčík, BEGALA (41. Strelec), Topoľský (50. Benovič) – Giesser (59. S. Ďatko), Bobček, Barbora (59. Doktorík) Severné Írsko 15 – Slovensko 15 2:1 (2:0) Góly: 18. Carson, 28. Glynn – 77. M. NOVÁK SR 15: Belko – Uhlár, M. Capko, Tandara (64. S. Olejník), Volák – Kaprálik (73. Prášek), M. NOVÁK, Mojžiš (58. T. Suslov), Nebyla (41. P. Leitner) – Repa (41. Majkut), Rosenberger