Žilinu zosadili z prvého miesta

2018-02-27 22:37:58

Víťazstvom nad jesenným kráľom súťaže odštartovali jarnú časť prvej ligy starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. Zverenci staronového kormidelníka Branislava Sokoliho triumfovali na vlastnej umelej tráve v mrazivom počasí nad MŠK Žilina najtesnejším rozdielom 1:0. O zisku dôležitých troch bodov rozhodol už v 11. minúte bezpečne premenenou penaltou poľský útočník Dawid Kurminowski, ktorý mal po prestávke ešte dve veľké šance na poistenie vedenia, ale v prvej jeho nájazd zneškodnil brankár a v druhej opečiatkoval len brvno žilinskej svätyne.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 11. Kurminowski

ČK: 30. Sluka (Žilina)

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb - M. Bednár, D. Špak, Gužiňák - Vojtovič, R. Begala, M. Begala (58. M. Trusa), M. Vojtko - M. Vaško, Kurminowski (68. D. Saxa), Jakubov (77. P. Novák)