Nové vyžrebovanie ligy je schválené

2020-03-13 16:44:36

Ak ostane v platnosti dvojtýždňový zákaz organizovania športových podujatí, ktoré vydal Ústredný krízový štáb SR, Fortuna liga by sa mala opäť začať hrať 4. apríla 2020. Stále však platí, že prvoradé je zdravie a bezpečnosť hráčov, fanúšikov, funkcionárov.

O novom vyžrebovaní nadstavbovej časti rozhodlo Prezídium ÚLK hlasovaním per rollam. Fortuna liga by mala odštartovať po reprezentačnej prestávke 4. apríla prvým kolom nadstavbovej časti. „Naďalej zdôrazňujeme, že prvoradé sú pre nás zdravie a bezpečnosť hráčov, fanúšikov, funkcionárov a budeme veľmi intenzívne monitorovať a rešpektovať rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR, ako aj príslušných orgánov. Zároveň však spravíme všetko pre to, aby sa sezóna dohrala a o všetkých dôležitých športových otázkach sa rozhodlo na ihrisku. Ak pôjde všetko podľa optimistického scenára, Fortuna liga odštartuje opäť 4. apríla prvým kolom nadstavby. Pripravili sme viacero možných scenárov, ako budeme pokračovať. Zdá sa nám najlogickejšie, že budeme začínať od prvého kola nadstavby, a to najmä vzhľadom na to, že sme skončili základnú časť a ešte nezačali nadstavbu.,“ ozrejmuje aktuality prezident ÚLK Ivan Kozák.

Úprava vyžrebovania a termínovej listiny hovorí o dvoch vsunutých kolách Fortuna ligy do stredu týždňa. Štvrté a ôsme kolo nadstavby by sa mali odohrať v utorky. „Celý program tak prakticky posunieme o tri týždne, no musíme ho aj zhustiť vzhľadom na asociačné termíny a blížiace sa Euro 2020. Veríme, že situácia bude taká, že Fortuna ligu budeme môcť bez problémov dohrať. Samozrejme, riešime aj ďalšie možné krízové scenáre, ktoré je možné vidieť už i v iných krajinách či športoch. Momentálne prebieha komunikácia medzi jednotlivými európskymi ligami a zároveň komunikujeme aj s UEFA či predstaviteľmi Asociácie európskych líg, ktorej sme členom. Tieto subjekty rokujú o tom, aby sa ligy mohli dohrávať v prípade núdze aj počas hracích termínov Ligy majstrov či Európskej ligy. Opakujem, že situácia sa stále mení a zajtra to môže byť celé inak,“ dopĺňa Kozák.   

Na úprave termínovej listiny i novom vyžrebovaní sa zhodli kluby Fortuna ligy. Aktuálny stav však nemusí byť konečný a definitívny. Situácia sa mení každým dňom a bude závisieť od šírenia ochorenia a nariadení na úrovni štátu. „Situáciu dôsledne monitorujeme. Aktuálne plynie 14-dňový zákaz usporiadania športových podujatí. Ak sa situácia zmení, budeme na ňu promptne reagovať a informovať fanúšikov i športovú verejnosť. V tomto bude zásadné rozhodnutie Ústredného výboru krízového štábu SR, uzatvára prezident ÚLK.

Zdroj: fortunaliga.sk

Foto: Róbert Andrejov