Víťazstvo vďaka výbornému úvodu

2021-09-21 19:37:39

Tretie víťazstvo v aktuálnej prvoligovej súťaže zaknihovali v sobotu večer michalovskí futbalisti.

Na svojom štadióne si v rámci 8. kola našej najvyššej súťaže poradili so Zlatými Moravcami tesne 2:1, keď všetky góly padli už v prvom polčase. Za žlto-modrých sa presadili Takuto Oshima a Matej Trusa.

Zemplínčania duel proti obľúbenému súperovi (s ViOnom mali v lige pred týmto zápasom bilanciu 8 – 6 – 2) odštartovali výborne. Už v 8. minúte ich poslal do vedenia Oshima, ktorého pekná strela spoza šestnástky skončila presne vedľa pravej žrdi – 1:0. V 20. minúte sa domáci tešili znovu – na Kotulov center si najvyššie vyskočil Trusa a krásnou hlavičkou od brvna zvýšil na 2:0. Hráči MFK Zemplín sa až priveľmi uspokojili a z ich strany prišlo k poľaveniu, čo snaživí hostia využili na strelenie kontaktného gólu. Tesne po uplynutí polhodiny hry ho dosiahol Čonka, ktorý zužitkoval center Mondeka – 2:1. V 40. minúte vytiahol parádny zákrok gólman ViOnu Lukáč, ktorý bravúrne zneškodnil strelu Kanua.

Druhý polčas začali lepšie Zlatomoravčania, hneď v 48. minúte pohrozili po rohovom kope Ďubeka, kedy po zakončení Šveca zachraňoval na bránkovej čiare Száraz. V 69. minúte namieril Trusa hlavou nad bránu a o pár desiatok sekúnd už presnejšie mieril Čögley, avšak iba do náručia domáceho brankára. Ten istý hráč mal veľkú šancu aj v 78. minúte, keď mu na hlavou nacentroval Exmichalovčan Bednár a jeho zakončenie len tesne minulo pravú žrď. V 85. minúte mohli Zemplínčania spečatiť triumf, ale nevyužili dve veľké šance. Najprv Oshima pred prázdnou bránou nedočiahol na prihrávku Žofčáka a vzápätí z výbornej pozície hlavičkoval mimo Magda. Výsledok sa nezmenil ani v 88. minúte po dvojitom zakončení Marcina, ktorého pokusy zblokovali hosťujúci obrancovia.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (2:1)
Góly: 8. Oshima, 20. M. Trusa – 32. Čonka
ŽK: 36. Neofytidis, 57. F. Vaško, 82. Artabe – 25. Čonka, 64. M. Bednár
Rozhodovali: Smolák – Jánošík, Kuba; 842 divákov
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Kotula (55. F. Vaško), Artabe, Ranko, Méndez – Neofytidis (55. M. Begala) – I. Žofčák (90+. Gembický), Oshima, Kanu, Popovits (55. D. Magda) – M. Trusa (87. M. Marcin)
FC VION: P. Lukáč – Čögley, Martin Tóth, Menich, Čonka – A. Sloboda, M. Bednár, Gamboš (46. T. Ďubek) – Mondek (88. Yilmaz), M. Švec (78. P. Kolesár), Kyziridis

Miroslav Nemec, tréner Michaloviec: „Taký je futbal. Jednu sobotu smútite, druhú ste šťastní. Začiatok nám vyšiel podľa predstáv, dali sme dva góly. Potom ale zrejme prišlo k uspokojeniu, máme mladý káder. Báli sme sa až do konca o výsledok. Ale taká je celá súťaž, vyrovnaná.“

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Ja nemôžem byť spokojný. Začiatok nám nevyšiel, dostali sme dva góly už v prvej dvadsaťminútovke. Potom sme sa ale nakopli, dali sme kontaktný gól a mali sme aj ďalšie šance. No nevyužili sme ich.“