V príprave hladká výhra na pôde farmy

2021-10-06 18:26:27

V Sobranciach triumfovali 4:0, o góly sa podelili Marcin, Gembický, Kanu a Begala.

Reprezentačné voľno si prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce vyplnili prípravným stretnutím proti svojmu farmárskemu tímu FK Sobrance-Sobranecko, ktoré odohrali v stredu popoludní na trávniku účastníka tretej ligy skupiny Východ. Žlto-modrí potvrdili výbornú formu z posledných zápasov, keď dosiahli piate víťazstvo v sérii (najprv v pohári, potom tri v lige a teraz v príprave). Sobrančanov v zostave aj s viacerými svojimi hráčmi zdolali bez problémov 4:0.

Michalovčania "požičali" domácim Adekuoroyeho, Vajsa (nový adept na brankársky post), Ntotisa, Sovu, Riga (z dorastu) a Gállega, do druhého polčasu si prezliekli dresy aj Kolesár s Kvocerom. Tréner Miroslav Nemec sa z rôznych príčin nemohol spoľahnúť ani na služby Trusu, Žofčáka, Kotulu, Šuľu, Popovitsa i Neofytidisa. Napriek tomu prvoligista počas celého duelu diktoval tempo hry, mal jasne navrch a už v polovici polčasu viedol o dva góly. Najprv sa v 20. minúte presadil Marcin a o dve minúty po centri Kvoceru hlavou aj Gembický. Po zmene strán ešte navýšili vedenie MFK Zemplín striedajúci hráči Kanu a Begala.

FK Sobrance-Sobranecko - MFK Zemplín Michalovce 0:4 (0:2)

Góly: 20. M. Marcin, 22. Gembický, 79. Kanu, 90. M. Begala

FK: M. Vajs (77. M. Horváth) - M. Gomboš (46. M. Kolesár), R. Rigo (46. Miloš Adam), Adekuoroye, J. Sova - Ruskovský (46. Kvocera), Hreško, Ntotis, Gállego - Kostič (46. Š. Horňák), Pazderák (46. Lukčo)

MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Artabe (46. Ranko), F. Vaško, Volanakis - M. Kolesár (46. D. Magda), Casado, Peňa (46. M. Begala), Méndez (60. Holp) - Gembický (60. Tancoš), M. Marcin (46. Kanu), Kvocera (46. Oshima)

Sobota 16. októbra o 18.00 hod.: Senica – Michalovce (11. kolo)

Nedeľa 24. októbra o 17.00 hod.: Dunajská Streda – Michalovce (12. kolo)

Sobota 30. októbra o 18.00 hod.: Michalovce - Pohronie (13. kolo)