Petrík, Záhradník aj Kiš s prehrami

2022-11-20 16:58:17

Traja Michalovčania sa predstavili v najcennejšom drese.

Odvetný duel slovenského výberu do 18 rokov na pôde Severného Macedónska nevyšiel. Po tom, čo v úvodnom stretnutí vyhrali Slováci hladko 5:1, v tom druhom, ktorý sa odohral v sobotu, im domáci vrátili prehru, keď triumfovali 3:1. Celý zápas - aj s kapitánskou páskou na ruke - odohral útočník MFK Zemplín Michalovce Zoran Záhradník a v druhom polčase bol na trávniku aj jeho klubový spoluhráč krídelník Dávid Petrík, ktorý v samom závere videl aj žltú kartu. V akcii bola dvakrát aj slovenská 16-tka, vo výbere ktorej bol aj krajný záložník či obranca Michaloviec Alex Kiš. Ten v súbojoch na pôde rovesníkov z Rakúska, kde Slováci prehrali 0:3 a 0:2, najprv nastúpil v 68. minúte a v odvete pobudol na ihrisku do prestávky.

Severné Macedónsko 18 - Slovensko 18 3:1 (1:0)

Góly: 44. Zendelovski (11 m), 48. Nikolovski, 78. Stojilevski - 52. J. Murko

SR 18: Mich. Lukáč - Hranica, Magát (54. A. Oravec), Danihel (54. Rýzek), Pávek - Fiala (46. Mielke), Marko (75. Marek), Mihályi (46. PETRÍK) - Dulay (46. J. Murko), Z. ZÁHRADNÍK, Weber

Rakúsko 16 - Slovensko 16 3:0 (2:0)

Góly: 28. Ivanschitz (11 m), 41. Hämmerle, 57. Fidjeu-Tazemeta

SR 16: Malovec - Polakovič (68. Batuna), M. Pavlík, Meško (87. A. Tittel), Sagan (87. Ambróz) - Ležák (46. Rúsek), Stručka (68. Polča), Vlna - Jevoš (68. A. KIŠ), Gučík (68. Valko), Kubovič (68. M. Farkaš)

Rakúsko 16 - Slovensko 16 2:0 (1:0)

Góly: 2. Riegel, 59. Hämmerle

SR 16: S. Zajac - M. Pavlík, Ambróz (75. Meško), Valko (75. Stručka), A. KIŠ (65. Kubovič) - M. Farkaš (83. Ležák), Vlna (75. Gučík), Rúsek (46. Polča) - Sagan (82. Polakovič), A. Tittel (65. Jevoš), Batuna