Generálka už v piatok a doma!

2023-02-02 21:13:16

Zápas s Nowym Saczom sa odohrá u nás už v piatok od 12.00 hod.

Naši hráči majú pred sebou už len generálku na jarnú časť Fortuna ligy. Tú mali absolvovať túto sobotu štvrtého februára proti poľskému druholigovému MKS Sandecja Nowy Sacz v Poprade. V programe ale nastala zmena. Hrať sa bude u nás na našej umelej tráve a to už v piatok napoludnie.

„Aj keď sme chceli odohrať zápas už na prírodnom trávniku, na ktorom sme trénovali v Turecku, počasie je proti. V Poprade nasnežilo a preto sme nemohli využiť ich trávnik. S poľským tímom sme sa dohodli na zápase u nás v piatok o 12.00 hod.“ Pre náš tím to bude v zimnej príprave už siedmy duel. V doterajších šiestich zápasoch sme päťkrát vyhrali a raz prehrali. Nášmu súperovi v generálke patrí v druhej poľskej lige posledné osemnáste miesto. V príprave MKS Sandecja odohral päť zápasov, v ktorých dvakrát vyhral, dvakrát remizoval a raz ťahal za kratší koniec. Najskôr prehral taktiež s druholigovým poľským tímom Puszcza Niepolomice 0:1. Následne remizoval s Liptovským Mikulášom 2:2, zdolal Tatran Prešov 4:0, Slavoj Trebišov 5:0 a naposledy remizoval 0:0 s Rzeszowom. V jeho kádri figurujú štyria Slováci – brankár Matúš Putnocký, obranca Michal Piter - Bučko a stredopoliari Denis Potoma a Martin Košťál. Takisto v ňom pôsobí aj náš bývalý hráč Tomasz Nawotka, ktorý tu hrával v jesennej časti 2018/19.