Na Záhorí o predĺženie série

2023-04-28 13:09:35

Na náš tím čaká dlhá cesta na Záhorie.

Už osem duelov v rade trvá neporaziteľnosť futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Tí v rámci najvyššej Fortuna ligy svoju sériu bez prehry začali ešte v posledných dvoch kolách základnej časti, v ktorých zaznamenali remízy a pokračujú v nej aj v nadstavbe o záchranu. V nej bodovali zatiaľ vo všetkých šiestich dueloch. Naposledy vyhrali v Poprade nad Liptovským Mikulášom 3:1 a Liptákov definitívne poslali do druhej ligy.

Na druhej strane, z ôsmich duelov, ktoré neprehrali, až šesťkrát remizovali a aj preto ešte nemôžu hovoriť o definitívnej záchrane v najvyššej súťaži. „Určite je to fajn séria a sme za ňu vďační. Tešíme sa z toho, že sme ju minulú sobotu skrášlili aj víťazstvom. Tých výhier samozrejme mohlo byť aj viac. Na druhej strane, mohli byť aj prehry a viaceré mužstvá by takúto sériu určite brali,“ vyjadril sa jeden z kapitánov MFK Zemplín Michalovce Juraj Kotula, ktorý v posledných dueloch chýbal kvôli zraneniu. Na trávnik sa vrátil vo víťaznom zápase v Poprade, v ktorom si Zemplínčania výrazne pomohli. Aktuálne majú náskok šiestich bodov pred jedenástymi Zlatými Moravcami. Deviaty Trenčín na nich stráca štyri body a desiata Skalica päť. „My sa musíme pozerať len na seba a na svoje výkony. Vzhľadom k tomu, že je to tam natlačené, musíme byť spokojní s tým, že stále bodujeme. Som rád, že túto sériu držíme a verím, že ju natiahneme aj v ďalších zápasoch,“ pokračuje Juraj Kotula.

Michalovčania ale ešte nič vyhraté nemajú a musia byť v strehu aj v ďalších dueloch. Už v sobotu ich čaká ťažký zápas na ihrisku „namočenej“ Skalice, ktorá takisto nutne potrebuje bodovať. Do horšej situácie sa dostali Záhoráci minulý týždeň, keď doma podľahli Zlatým Moravciam 0:1 a ViOn tak na nich stráca už iba jeden bod. Skalická prehra prišla po euforickom výkone v semifinále Slovnaft Cupu, keď skoro vyradili bratislavský Slovan a padli až v predĺžení. „Na Slovan sa vytiahne každý. Určite to boli rozdielne zápasy, ten so Slovanom bol pohárový. Prehra s Moravcami je možno prekvapením, no je to šport,“ uviedol Juraj Kotula a na margo sobotňajšieho zápasu na Záhorí dodal: „Očakávam náročný zápas. Skaličania u nás ukázali, že majú dobré mužstvo a vedia hrať futbal. Nič ľahké nás tam nečaká. Skalica nutne potrebuje bodovať a o to viac to pre nás bude náročnejšie. My ale taktiež máme motiváciu, keďže záchranu ešte v rukách nemáme.“

Foto: Róbert Andrejov