Mladší dorastenci s remízou a výhrou

2015-04-11 12:00:00

V derby s Bardejovom družstvo U17 remizovalo 2:2, celok U16 porazil súpera z horného Šariša tesne 3:2.

Mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce si na svoje konto pripísali prvé jarné body. V sobotňajších domácich dueloch s bardejovským Partizánom dokázali naplno zabodovať hráči tímu U16, ktorý triumfovali po výbornom finiši 3:2 (1:1), družstvo U17 so Šarišanmi len remizovalo 2:2 (1:1), hoci bolo lepším celkom.

U17

Tréner Tomáš Kozár: "Chceli sme konečne dosiahnuť prvé jarné víťazstvo. Boli sme lepší tri štvrtiny zápasu, vypracovali sme si aj šance, ale futbal býva niekedy aj krutý. Potrestal nás za laxnosť v predchádzajúcich zápasoch, asi sme v nich urazili šťastenu. Chlapci sa musia stále ešte veľa učiť, bojovnosť už bola na dobrej výške, ale stále máme rezervy v obrannej činnosti. V ofenzíve sme však zahrali celkom dobre, mali sme tri čisté šance a ďalšíe asi štyri pološance. Brankár hostí bol najlepší hráč súpera. Aj keď sme nevyhrali, dúfam, že sme sa odrazili. Keď takto budú k zápasom pristupovať, tak dostavia sa aj lepšie výsledky. "

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 2:2 (1:1)

Góly: 20. Ciganoc, 57. M. Zlacký - 14. a 69. Š. Stachura

MFK ZEMPLÍN: Dráb - Poprik, Vojtovič, D. Špak, Vinc - A. Horváth, Lehotský, Ciganoc, T. Lukáč (67. R. Kiš), R. Lukáč - M. Zlacký

U16

Asistent trénera Jaroslav Dargaj: "Nebol to veľmi pekný zápas, keďže sa stretli dva tímy, ktoré hrajú skôr bojovne. V prvom polčase sme nehrali najlepšie, preto som cez polčas pristúpil k zmenám, ktoré nám prospeli. Hrali sme lepšie, mali sme viac z hry, aj viac gólových príležitostí ako Bardejov. Vyšli nám aj striedania, keďže Matuščák aj Vasiľ, ktorí prišli na ihrisko v druhom polčase strelili po góle a pričinili sa tak o obrat v skóre."

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 3:2 (1:1)

Góly: 3. M. Vaško, 76. Matuščák, 80. D. Vasiľ - 27. Brindza, 44. Pizur

MFK ZEMPLÍN: T. Majerník - O. Paluba (74. D. Vasiľ), Manduľák, Dzurjovčin, Bumbera - Gužiňák - M. Ebský, Princz (41. Hospodár), M. Vaško, M. Fedor (63. Matuščák) - Polačko

Utorok 14. apríla o 14.00/16.15 hod.: Podbrezová - Michalovce (dohrávka 16. kola)

Sobota 18. apríla o 11.00/13.15 hod.: Ružomberok - Michalovce (20. kolo)

Sobota 25. apríla o 11.00/13.00 hod.: Trenčín - Michalovce (21. kolo)