Nováčik s najhorším skóre

2023-08-25 09:55:22

Slovo o najbližšom súperovi.

Naším štvrtým súperom v tejto sezóne Niké ligy a tretím domácim je ambiciózny nováčik FC Košice. Pôjde o prvé východoslovenské derby v najvyššej futbalovej súťaži po piatich rokoch, kedy náš tím v Poprade prehral s Tatranom Prešov 1:2. Bola to ale labutia pieseň Tatranu v najvyššej súťaži a odvtedy sme reprezentovali východ Slovenska až do tejto sezóny iba my.

Paradoxne, Košičania sa o postup bili práve s Tatranom Prešov. Ten nakoniec v jarnej časti preskočili v tabuľke a po viacerých nezdaroch sa im podarilo postúpiť do Niké ligy. V nej sa zatiaľ nováčikovi nedarí. V prvom kole síce doma remizoval so Slovanom Bratislava 0:0, no vo zvyšných dvoch dueloch ťahal za kratší koniec. V druhom kole prehral v Dunajskej Strede 2:5 a vo štvrtom minulú sobotu doma so Žilinou 0:3. Košičania rovnako ako my stáli v jednom kole. Bolo to v treťom kole, kedy si Trnava preložila domáci duel s nimi kvôli povinnostiam v pohárovej Európe. My sme zase nehrali minulé kolo na Tehelnom poli, keďže nám v tom zabránil koronavírus v našej šatni. Košičanom momentálne patrí s jedným bodom a najhorším skóre 2:8 posledné miesto v tabuľke.

Káder nášho dnešného súpera sa v lete mierne obmenil a dá sa povedať, že sa skvalitnil. Do stredu poľa pribudol nám dobre známy Kristi Qose, ktorý náš dres obliekal ešte v jarnej časti minulej sezóny. V tíme pôsobí aj brankár Matúš Kira. Ten v našom klube pôsobil skoro desať rokov. Hlavým trénerom tímu je takisto nám dobre známy Anton Šoltis. Ten sa ujal kormidla v našom klube na začiatku sezóny 2016/17 a postupne sa stal najdlhšie slúžiacim trénerom v lige. Pre zlé výsledky skončil až v novembri 2019, následne sa na jar 2021 opäť vrátil a zachránil náš tím v lige. Zaujímavosťou je, že vtedy mu asistoval Ondrej Duda starší, ktorý je jeho asistentom aj tentoraz. Duda bol v Michalovciach aj hlavným trénerom na jar 2014. Ďalšia zaujímavosť, jeho asistentom bol vtedy práve Anton Šoltis. Ten má v kádri aj ďalších zaujímavých hráčov ako Erik Pačinda, či momentálne zranený Miloš Lačný. Káder v lete skvalitnili aj príchody stredopoliar Michala Faška z Banskej Bystrice, či slovinského útočníka Žana Medveďa, ktorý naposledy obliekal dres Slovana Bratislava. Nateraz poslednými posilami tímu sú Lukáš Greššák a či krajný obranca Lukáš Fabiš, ktorý do tímu prišiel minulý týždeň z Ružomberka.

Káder FC Košice
Brankári: Frederik Valach, Matúš Kira, Matúš Pútnocký, Jakub Drienka.
Obrancovia: Bernard Petrák, Dominik Veselý, Jakub Jakubko, Ján Mizerák, František Pavúk, Martin Šindelář (Česká republika), Ján Krivák, Michal Jonec, Lukáš Fabiš.
Stredopoliari: Kristi Qose (Albánsko), Dávid Gallovič, Erik Pačinda, Marcel Vasiľ, Matej Jakúbek, Miroslav Sovič, Oleksandr Golikov (Ukrajina), Michal Faško, Erik Liener, Lukáš Greššák, Péter Varga.
Útočníci: Boris Turčák, Richard Slanina, Miloš Lačný, Žan Medveď (Slovinsko), Landing Sagna (Senegal) 
Tréner: Anton Šoltis. Asistenti: Ondrej Duda starší, Roland Móder. Tréner brankárov: Marián Kello.

Foto: Šimon Pavlišin (FC Košice)