Zopakovať výkon z druhého polčasu

2023-09-21 14:30:32

Bývalý hráč Podbrezovej Daniel Pavúk pred sobotňajším zápasom.

Po reprezentačnej prestávke síce naši hráči prelomili strelecké trápenie, keď trnavskému Spartaku strelili až tri góly, na body to ale nestačilo. Po prehre 3:4 v zápase siedmeho kola Niké ligy sme naďalej na poslednom mieste v tabuľke, v ktorej máme iba jeden bod za remízu s Dunajskou Stredou. Pred najbližším kolom, ktorého súboj opäť odohráme doma, keď v sobotu privítame FK Železiarne Podbrezová, máme jediný cieľ – konečne zvíťaziť.

O streleckom obrodení, po ktorom by malo nasledovať aj výsledkové, sme sa porozprávali s útočníkom nášho tímu Danielom Pavúkom, ktorý k nám prišiel v lete práve z Podbrezovej, kde predtým pôsobil štyri roky. Bol to práve on, kto strelil náš prvý gól v sezóne a rodák z Prešova verí, že sa mu bude dariť aj v ďalších zápasoch.

Daniel, šesť zápasov, päť prehier v rade. So vstupom do sezóny spokojní byť nemôžete. Čo naň hovoríte?

„Ako hovoríte, spokojní nie sme. Nikto takí byť nemôže, každý chce vyhrávať. Nám sa to nedarí. Musíme to zlomiť nejakým zápasom. Ja verím, že sa nám to podarí už v sobotu s Podbrezovou.“

V čom je najväčší problém?

„Ten je v tom, že nevieme hrať vyrovnane oba polčasy. Ak prehrávame po prvom, nemáme čo stratiť a vieme podať aj dobrý výkon. Napríklad aj teraz s Trnavou, kde sme dokázali skoro vyrovnať z 1:4 a to aj napriek tomu, že sme hrali proti účastníkovi skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Práve na tom musíme popracovať a skonsolidovať naše výkony v oboch polčasoch zápasu.“

Čím si to vysvetliť, že dokážete v jednom polčase dostať po dva góly od Košíc, Bystrice, Skalici, či štyri od Trnavy?

„Možno to máme aj v hlavách, že nechceme prehrať a to nám zväzuje nohy. Ako hovorím, musíme to nejako zlomiť. Ja verím, že sa nám to podarí už v sobotu.“

Je dobrým znamením, že konečne začínate strieľať góly?

Určite! Cez prestávku sme sa posilnili a všetci veríme, že to už príde a aj my sa dočkáme prvého víťazstva v sezóne. Stále mrzí to, že Trnave dáme tri góly a i tak prehráme. Musíme popracovať aj na defenzíve a takisto aj na prístupe. Potom verím, že tie góly budeme dávať a budeme ich aj menej dostávať.“

V sobotu nastúpite proti Podbrezovej, kde ste do leta pôsobili. Čaká vás špecifickejší zápas?

„Určite áno! Bol som tam štyri roky. Teším sa aj na chalanov, že ich opäť uvidím. Na ihrisku ale nebudeme kamaráti a nič si nedarujeme.“

Čo môžete povedať o súperovi, ktorý vás čaká v sobotu?

„Majú mladé mužstvo s dobrým konceptom. Je to mužstvo, ktoré chce hrať futbal. Robia to už dlhodobo. Fungovalo nám to minulé roky a funguje to aj teraz. Ja ale verím, že budeme úspešní a konečne si pripíšeme tri body.“