So súperom by opäť radi urobili krátky proces

2015-03-28 12:00:00

Pri Laborci sa predstaví Dolný Kubín, ktorý na jar ešte neokúsil trpkosť prehry. Šimčáka teší trénerova dôvera.

Tento víkend zakončia druholigové futbalové kluby základnú časť súťaže. Vo východnej skupine už poznáme šesticu tímov postupujúcich do skupiny o postup, ktoré už budú v nadstavbe bojovať so súpermi zo západu, zvyšný poltucet bude hrať medzi sebou o záchranu. Na michalovskom štadióne v sobotu o 15. hodine zabojuje o body do tabuľky o udržanie sa v druhej lige Dolný Kubín, ktorý síce ešte v jari neprehral, ale postúpiť do hornej „šestky“ sa mu nepodarilo. Víťazovi skupiny už prakticky o nič nejde, ale s dlhodobou časťou sa chce rozlúčiť tak, ako sa na lídra patrí, teda víťazstvom.

Čím skôr ich zlomiť

Káder tímu z Oravy prešiel v zime väčšou obmenou, pribudlo doň hneď poltucet talianskych legionárov, pôvodne ho mal viesť aj tréner z Apeninského polostrova, ale tesne pred začiatkom jari napokon skončil. „O súperovi toho veľa neviem, nezvyknem si zisťovať žiadne informácie. Môže to však byť dobrý zápas, hráči Dolného Kubína v jari ešte neprehrali, takže bude pre nás veľká výzva zdolať ich. Jednoduché to ale nebude, oni potrebujú body, lebo si ich prenesú do nadstavby,“ rozhovoril sa obranca MFK Zemplín Milan Šimčák. Hosťujúci MFK naposledy v lige prehral ešte v novembri minulého roka, a to u michalovského suseda v Trebišove, a v ostatných dvoch dueloch dokonca ani neinkasoval. „Chceli by sme na súpera vybehnúť, tak ako to bolo s Moldavou, aby sme ho nejakými gólmi čím skôr zlomili. Potom sa nám bude hrať ľahšie,“ povedal košický rodák.

Teší sa, že hráva

Mladý obranca operujúci na ľavej strane začal od lodivoda Františka Šturmu opäť dostávať dôveru, doma s Moldavou aj v Poprade odohral plnú minutáž. „Teším sa, že hrávam. Dúfam, že dostanem šancu v základnej zostave aj dnes. Ak áno, budem sa snažiť nesklamať a hrať čo najlepšie,“ odvetil 19-ročný M. Šimčák. Žlto-modrým dnes určite bude chýbať brankár Matúš Kira, ktorý má reprezentačné povinnosti, aj útočník Martin Regáli, ktorý je po artroskopii kolena. Klub v sobotu začne aj s predajom permanentiek na domáce duely v nadstavbe, keďže tie doterajšie platili iba na základnú časť. Cena nových bude 20 € (na šesť zápasov), v predaji budú dnes v pokladniach a počas nasledujúceho týždňa na sekretariáte klubu.

Zdroj: denník Korzár