Šamorín sme doma zdolali rozdielom triedy

2014-05-25 12:00:00

V poslednom domácom stretnutí v tejto sezóne triumfovali Zemplínčania 3:0, dvakrát sa presadil Kunca, raz Bayón.

Futbalisti druholigového A-mužstva MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v záverečnom dueli na vlastnej pôde v tomto súťažnom ročníku nad Šamorínom hladko 3:0 (2:0) a vrátili sa na druhú priečku v tabuľke.

Úvodné dva strelecké pokusy zápasu patrili Gamkrelidzemu, ktorý však ani v jednom prípade nenamieril medzi tri žrde. V 13. minúte mal po centri Janiča na hlave gól Kunca, ale tesne minul. Na druhej strane Hutta vystrelil vedľa a po centri sprava Pinteho bravúrne vychytal Kira. V 32. minúte prišil prvý gól duelu, po priamom kope Janiča trafil Kunca presne k žrdi – 1:0. Aj pri druhom michalovskom zásahu boli títo dvaja futbalisti – v 44. minúte zahrával Janič ďalší priamy kop a na zadnej žrdi pripravený Kunca poslal loptu do siete.

Hneď po zmene strán Janičovu bombu vyrazil Hajdúch na roh a v 52. minúte si šamorínsky gólman poradil aj s tvrdou strelou Kuncu. Ten istý hráč spálil o štyri minúty nato ďalšiu veľkú šancu, keď ľavačkou minul bránu. Potom sa dlho na ihrisku nič nedialo, hra sa odvíjala iba medzi šestnástkami, až v 85. minúte opäť Kunca mohol skórovať, ale vystrelil slabo. O minútu nato fauloval Podhorin v šestnástke Čembu, rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý však sám faulovaný nepremenil, keď výborne zakročil Kira. V 88. minúte po Dankovej prihrávke Kunca na loptu nedosiahol, ale Bayón áno a upravil na konečných 3:0.

MFK Zemplín Michalovce - FC ŠTK 1914 Šamorín 3:0 (2:0)

Góly: 32. a 44. D. Kunca, 88. Bayón

ŽK: 24. Javorina, 45. Špánik, 60. L. Hutta, 72. Cmarko

Rozhodoval: A. Somoláni – 525 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kira – Perez, Michal Gallo, Podhorin, Morlacchi – S. Danko, Grič, L. Janič – Gamkrelidze (76. V. Janočko), D. Kunca, Bayón

FC ŠTK 1914: J. Hajdúch – Cmarko, V. Pončák, Špánik (67. L. Čemba), Javorina (59. Vilkovský) – A. Pinte ml., Marušin, Krištan, Fulmek – L. Hutta – H. Tubonemi (83. Mezzei)

Sobota 31. mája o 17.00 hod.: Šaľa - Michalovce (33. kolo)