Slovenská 17-tka pred šampionátom víťazne

2013-10-14 12:00:00

Mladí Slováci si v prípravnom súboji poradili s Uruguajom 2:1, celý druhý polčas odohral Michalovčan Jakub Grič.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili v sobotňajšom priateľskom zápase v Dubaji v rámci prípravy na majstrovstvá sveta v Spojených arabských emirátoch nad rovesníkmi z Uruguaja 2:1. O góly SR "17" sa postarali Jakub Hromada a Lukáš Čmelík.

Pre zverencov trénera Ladislava Pecka bol duel generálkou na blížiaci sa svetový šampionát tejto vekovej kategórie v SAE (17. októbra - 8. novembra). Mladí Slováci odohrajú prvý zápas na MS proti Brazílii vo štvrtok 17. októbra o 15.00 hod SELČ, jej ďalšímu súpermi v základnej A-skupine budú Honduras (20. októbra o 15.00) a domáce SAE (23. októbra o 18.00). Do osemfinále postupujú prvé dva tímy z každej zo šiestich základných skupín a štyri najlepšie tímy z 3. miest. Informáciu priniesla oficiálna webstránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Príležitosť v tomto stretnutí dostal aj jediný michalovský hráč v nominácii trénera Ladislava Pecka Jakub Grič. Stredopoliar MFK Zemplín odohral celý druhý polčas. Celý duel odohrali dvaja Exmichalovčania - Jakub Hromada a Atila Varga, prvý menovaný dokonca strelil víťazný gól slovenského družstva.

Slovensko "17" - Uruguaj "17" 2:1 (1:0)

Góly: 24. Čmelík, 73. Hromada - 76. Pizzichlio

SR "17": Junas (70. M. Rodák) - Kadlec (70. Sipľak), Vavro, A. Varga, Š. Kupec (46. Vodecký), Káčer (46. Slaninka), Hromada, F. Lesniak (70. Chvátal), Čmelík (46. GRIČ), Špalek (46. Rajník), Vestenický (70. M. Lovás)