Rezerva doma prekvapujúco prehrala

2013-05-12 12:00:00

Poslednému mužstvu tabuľky, Starej Ľubovni, podľahla 0:2, keď oba góly inkasovala v druhom polčase.

Prekvapujúci výsledok zaknihovali v nedeľu dopoludnia na vlastnej pôde hráči štvrtoligovej rezervy MFK Zemplín Michalovce, ktorí v zápase 25. kola prehrali s poslednou Starou Ľubovňou 0:2 (0:0).

Hráči B-mužstva prvýkrát v tejto sezóne nastúpili na hlavnom ihrisku a už v 9. minúte sa mohli radovať z prvého gólu, ale center M. Devečku neusmernil Hamuľak hlavou do siete. V ďalšom priebehu úvodného dejstva si ani jeden z tímov nevytvoril žiadnu gólovú príležitosť. Zato hneď po prestávke opäť dobre odcentroval M. Devečka, Hamuľak však hlavou v čistej šanci trafil brankára Bičuša. Potom to skúšal aj Regáli, po individuálnej akcii zakončil vedľa brány. V 67. minúte hostia podnikli rýchly protiútok, na ktorého konci bol Nemergut - 0:1. Vzápätí mohla prísť blesková odpoveď domácich, po centri Regáliho však Škultéty zblízka namieril iba do Bičuša. V 72. minúte prišiel druhý gólový úder hostí, Štefaňák z 30 metrov nádherne trafil pod brvno - 0:2. Stará Ľubovňa tak po sympatickom výkone triumfovala nad Michalovcami aj druhýkrát v sezóne.

MFK Zemplín Michalovce B - MFK Stará Ľubovňa 0:2 (0:0)

Góly: 67. Nemergut, 72. Štefaňák

ŽK: 45. Bičuš (Stará Ľubovňa)

Rozhodoval: Homoľa - 150 divákov

MFK ZEMPLÍN B: Babiák - V. Kostovčík, Dargaj, A. Devečka, M. Devečka - Pavlov, J. Štofík (75. P. Petričko), Škultéty - M. Regáli, L. Forgáč (55. T. Kozár), M. Hamuľak

MFK: Bičuš - Selep, Turlík, Joz. Kosturko, P. Drobňák - Mariančík, Štefaňák, Krajňák (47. Demčák), Jur. Kosturko - Nemergut (90. J. Štefánik), Mušinský

Ďalšie výsledky 25. kola IV. futbalovej ligy skupiny Východ:

Veľké Revištia - Snina 0:2, Giraltovce - Haniska 2:1, Vyšné Opátske - Sabinov 3:0, Barca - Vysoké Tatry 1:1, Bardejovská Nová Ves - Svit 3:1, Spišské Podhradie - Svidník 2:2, Stropkov mal voľno

Tabuľka:

Nedeľa 19. mája o 17.00 hod.: Svit - Michalovce B (26. kolo)

Streda 22. mája o 16.30 hod.: Veľké Revištia - Michalovce B (dohrávané 20. kolo)

Nedeľa 26. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Svidník (27. kolo)