Moldava doma zdolala myjavského lídra!

2011-11-12 12:00:00

V dnešných zápasoch 17. kola II. ligy zakopol líder z Myjavy, ktorý v Moldave zaknihoval druhú prehru v sezóne.

Sobotňajšie výsledky 17. kola II. futbalovej ligy:

FK LAFC Lučenec - FO ŽP Šport Podbrezová 1:2 (1:0)
Góly: 42. J. Beňo - 53. Nosko, 66. H. Tubonemi, ŽK: 79. R. Kulík (Lučenec), rozhodovali: Smolák - Borsányi, Martiš, 520 divákov.
V prvom polčase to bolo vyrovnané stretnutie so šancami na oboch stranách. V jeho závere sa podarilo domácim skórovať, keď chybu hráčov Podbrezovej zužitkoval v 42. min Beňo - 1:0. Po zmene strán vyrukovali hostia na Lučenec s ofenzívnym presingom a v rozpätí necelej štvrťhodiny dvoma gólmi otočili stav. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, ale Podbrezová si taktickou hrou tesné víťazstvo postrážila.

MFK Dolný Kubín - MFK Ružomberok "B" 1:0 (0:0)
Gól: 84. Ujčík, ŽK: 2. Kutlík, 18. Jurky, 47. Drengubiak, 90. Demko - 72. Práznovský, rozhodovali: Glova - Bobko, Balko, 493 divákov.
Diváci videli bojovné stretnutie, v ktorom mali miernu prevahu domáci. Napriek tomu Dolnokubínčanov viackrát v stretnutí podržal skúsený brankár Trabalík. Rozhodnutie priniesla 84. min, keď sa v šestnástke Ružomberka najlepšie zorientoval Róbert Ujčík a zabezpečil domácim tri body.

ŠK SFM Senec - MŠK Rimavská Sobota 2:0 (0:0)
Góly: 48. Szarka, 59. Bedecs (z pok. kopu), ŽK: 37. Hromkovič, 79. Turčák - 8. D. Leško, 70. Pisarík, rozhodovali: Prešinský - Slyško, Hancko, 682 divákov.
Po celozápasovej prevahe domáce mužstvo napokon zaslúžene zvíťazilo. Futbalisti Senca mali v prvom polčase až päťgólových príležitostí, ale bez efektu. Skóre otvoril až v 48. min Szarka a o 11 minút neskôr po faule na tohto hráča upravil na konečných 2:0.

FK Bodva Moldava nad Bodvou - TJ Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Gól: 17. Ribár, ŽK: 35. Ojirogbe, 86. Smrek, 89. De Azevedo - 34. P. Straka, 41. P. Sládek, 57. Kvasnica, 73. R. Častulín, 89. M. Dian, rozhodovali: Molitoris - Jenčura, Špivák, 1150 divákov.
Domáci futbalisti sa v stretnutí postarali o veľké prekvapenie na úkor priebežne vedúceho tímu súťaže. Vďaka gólu kapitána Antona Ribára sa ešte v prvom polčase ujali vedenia a tesný náskok si udržali až do konca zápasu.

Stretnutia Michalovce - FC Petržalka (1:0) a Liptovský Mikuláš - Dubnica (1:0) predohrali.