Aj keď boli lepším tímom, na body nedosiahli

2015-08-17 12:00:00

V Myjave si Michalovčania nezaslúžili prehrať, aj po vylúčení Hamuľaka súpera prehrávali. Znova inkasovali na konci polčasu...

Smoliarsky zápas odohrali v sobotu na myjavskom ihrisku michalovskí futbalisti. Fortunaligový nováčik sa na kopaniciach prezentoval sympatickým výkonom a bol lepším mužstvom ako domáci Spartak. Avšak dvoma naivnými chybami posadili Zemplínčania súpera na koňa, navyše hlúpo sa nechal vylúčiť aj Michal Hamuľak, a na viac ako skorigovanie výsledku sa už nezmohli. Žlto-modrí prehrali 1:2, keď ich jediný gól zaznamenal Milan Šimčák.

Nabúrané plány

A ľavý obranca MFK Zemplín sa ozaj parádnym spôsobom, keď po rohovom kope Stanislava Danka poslal odrazenú loptu z približne 30 metrov z prvej nechytateľne do šibenice. Nádherný moment! „Možno tento zásah bude aj gólom mesiaca vo Fortuna lige,“ povedal na margo výstavného kúsku M. Šimčáka tréner Michaloviec František Šturma, ktorý k súboju v Myjave poznamenal: „Odohrali sme tam veľmi dobrý zápas, boli sme lepší a futbalovejší ako súper, ale bohužiaľ v prvom polčase sa nám nepodarilo dať gól. Navyše v 45. minúte sme urobili hrubú chybu, za ktorú nás domáci potrestali. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, na hlave mal vyrovnanie Hamuľak. To bol asi rozhodujúci moment, ak by sme vtedy skórovali, bol by to iný zápas. Potom prišlo práve Hamuľakove vylúčenie, v čase, keď sme chceli zmeniť rozostavenie, takže nám to nabúralo plány. Krátko nato sme súperovi nahrali aj na druhý gól, keď sme neodkopli loptu. Aj v oslabení sme sa snažili hrať, Myjavčanov sme prehrávali a dostávali pod tlak. Výsledkom našej snahy bol kontaktný gól, potom sme ešte chceli aspoň vyrovnať, čo sa nám už nepodarilo.“

Nemajú sa začo hanbiť

Podľa českého kormidelníka bol domáci Spartak zdolateľný. „Nezaslúžili sme si prehrať,“ uviedol F. Šturma, ktorého zverenci zas a znova inkasovali gól v poslednej minúte prvého polčasu. Vo štvrtom zápase za sebou! „Hráčov som upozorňoval, aby sa na závery polčasov viac sústredili a dávali si na nich pozor, ale opäť urobili hlúpu chybu,“ skonštatoval 43-ročný lodivod. Michalovčania v ďalekej Myjave ukázali, že futbal hrať vedia, ale opäť im zbytočne utiekli body pomedzi prsty. Nebyť nepremenených šancí a zbytočných chýb, mohli mať hráči MFK Zemplín teraz na svojom konte viac ako len tri body. „Ideme dobrou cestou, chlapci v Myjave predviedli výkon na hranici svojich možností, len sa nám nedarilo v koncovke a dali sme iba jeden gól. Hanbiť sa nemusíme, ak budeme takto pracovať aj naďalej, tak verím, že sa to otočí v náš prospech a dostavia sa aj výsledky,“ dodal F. Šturma.

Zdroj: denník Korzár