V príprave s piatimi výhrami

2022-02-09 08:39:47

V rámci prípravy sme dosiahli päť víťazstiev.

Päť zápasov, päť víťazstiev. Taká je naša bilancia v rámci zimnej prípravy. Postupne sme si zmerali sily s treťoligovým Tatranom Prešov, ktorý sme zdolali 3:1. Následne sme na vlastnej umelej tráve, na ktorej sme odohrali všetkých päť zápasov, zdolali aj druholigový FC Košice (2:0). Tretie víťazstvo sme si pripísali proti ďalšiemu druholigistovi Slavoju Trebišov. Ten sme porazili 3:2. Na víťaznej vlne sme pokračovali aj proti treťoligovým Lipanom (3:0) a v generálke sme porazili Humenné 1:0.

Najlepšími strelcami v príprave boli s troma gólmi Matúš Marcin a ešte stále iba šestnásťročný Zoran Záhradník. Po dva góly strelili Matej Trusa, Sebastián Gembický a ďalší reprezentant do sedemnásť rokov Dávid Petrík. Jeden gól, ktorý bol v súboji s Trebišovom aj víťazný, zaznamenal Michal Ranko.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 3:1 (1:1)
Góly: 17. Petrík, 56. a 86. Gembický - 5. Dolný
MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: M. Vajs - M. Kolesár, Ranko, Volanakis, Méndez - Kanu - Petrík, Oshima, Peňa, M. Marcin - M. Trusa. 2. polčas: M. Vajs - Kotula, Artabe, F. Vaško, D. Magda - Neofytidis - Popovits, Ntotis, Gembický, J. Sova - Z. Záhradník.

MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 3:0 (0:0)
Góly: 74. a 87. Z. Záhradník, 80. Petrík
MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: Kozhukhar - Kotula, Volanakis, F. Vaško, D. Magda - Kanu - Popovits, Gembický, Ntotis, I. Žofčák - M. Trusa. 2. polčas: Száraz - M. Kolesár, Artabe, Ranko, Méndez - Neofytidis - Petrík, Oshima, Peňa, M. Marcin - Z. Záhradník.

MFK Zemplín Michalovce - Slavoj Trebišov 3:2 (1:0)
Góly: 10. M. Trusa, 59. M. Marcin, 83. Ranko - 48. R. Černák, 81. L. Šimko
MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula (46. M. Kolesár), Ranko, F. Vaško, D. Magda (46. J. Sova) - Artabe (46. Ntotis) - Petrík (46. M. Marcin), Oshima, Peňa (46. Barbosa), I. Žofčák (46. Popovits) - M. Trusa (46. Z. Záhradník)

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Odeva Lipany 3:1 (1:1)
Góly: 11. Z. Záhradník, 57. M. Trusa, 63. M. Marcin - 8. Štroncer
MFK ZEMPLÍN: M. Vajs - M. Kolesár (46. Kotula), Artabe, Ranko (46. F. Vaško), D. Magda (46. Méndez) - Petrík (46. M. Marcin), Gembický (46. Peňa), Barbosa (46. Oshima), Ntotis (46. Popovits) - Yilmaz (46. M. Trusa), Z. Záhradník (46. Eddahchouri)

MFK Zemplín Michalovce - FK Humenné 1:0 (1:0)
Gól: 23. M. Marcin
MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula, Artabe (64. Volanakis), F. Vaško, Méndez - Kanu (64. M. Kolesár) - I. Žofčák (77. Lichvár), Oshima, Peňa (64. Gembický), M. Marcin (67. D. Magda) - Yilmaz (77. Bujňaček)