V príprave s troma víťazstvami

2022-07-13 08:45:34

V príprave sme zaznamenali pozitívnu bilanciu.

Piatkovým víťazstvom nad 1. FC Tatran Prešov (2:0) sme ukončili hernú časť našej prípravy na novú sezónu. V piatich dueloch sme zaznamenali pozitívnu bilanciu, keď sme až trikrát vyhrali, raz remizovali a iba raz sme ťahali za kratší koniec.

Prípravu sme odštartovali v košickom Čermeli, kde sme remizovali s druholigovým FC 0:0. Následne prišlo víťazstvo v poľskom Sanoku nad druholigovým CWKS Apklan Resovia Rzeszów, keď Matúš Marcin a Brian Peňa gólmi otočili v druhom polčase výsledok (2:1). V treťom prípravnom zápase prišla prvá a jediná prehra. V Budapešti sme podľahli nováčikovi maďarskej ligy VASAS FC hladko 0:3. Rovnakým výsledkom sme následne doma zdolali Humenné. Na výhre 3:0 sa gólmi podieľali Ranko, Ntotis a Záhradník. No a v generálke sme porazili aj ďalšieho druholigistu, nováčika súťaže Tatran Prešov. O výhru 2:0 sa gólmi postarali Brian Peňa a Lukáš Jánošík. Práve Brian Peňa bol s dvoma gólmi najlepším strelcom v príprave.

Výsledky v príprave
FC Košice - MFK Zemplín Michalovce 0:0
MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: Kozhukhar - Kotula, Ranko, D. Špak, J. Sova - S. Danko, M. Begala, Ntotis - Petrík, M. Marcin, L. Jánošík. 2. polčas: M. Vajs - F. Vaško, D. Špak (67. R. Rigo), Volanakis - M. Kolesár, Kanu, Lichvár (67. Holp), Oshima, Méndez - D. Magda - Z. Záhradník.

CWKS Apklan Resovia Rzeszów - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:0)
Góly: 14. Kubowicz - 58. M. Marcin, 88. Peňa.
MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula (60. D. Magda), Ranko, Volanakis (46. Z. Záhradník), Méndez (60. J. Sova) - M. Begala (46. Shimamura), Kanu (60. Peňa, 89. R. Rigo), Ntotis (46. Oshima) - M. Marcin (60. Petrík), F. Vaško (79. M. Kolesár), L. Jánošík (46. I. Žofčák).

Vasas FC - MFK Zemplín Michalovce 3:0 (2:0)
Góly: 8. a 30. Ihrig-Farkas, 57. Bobál.
MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula (46. M. Kolesár), F. Vaško, Ranko (46. Volanakis), Méndez (63. J. Sova) - Shimamura (46. Kanu), M. Begala (63. Ntotis), Peňa (46. Oshima) - M. Marcin (63. Petrík), Adler Da Silva (63. Z. Záhradník), L. Jánošík (63. D. Magda).

MFK Zemplín Michalovce - FK Humenné 3:0 (1:0)
Góly: 42. Ranko, 81. Ntotis, 83. Z. Záhradník
MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - Kotula (74. M. Kolesár), Ranko (74. R. Rigo), Volanakis (61. F. Vaško), Méndez (74. J. Sova) - M. Begala, Peňa (61. Ntotis), I. Žofčák (61. Shimamura) - L. Jánošík (74. Holp), Adler Da Silva (74. Z. Záhradník), M. Marcin (15. Petrík, 74. D. Magda).

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (2:0)
Góly: 10. Peňa, 14. L. Jánošík
MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - Kotula, Jeřábek (46. Ranko), F. Vaško (46. Volanakis), Méndez - M. Begala, Kanu (68. Shimamura), Peňa - Petrík (46. D. Magda), Adler Da Silva (59. Z. Záhradník), L. Jánošík.

Strelci gólov: Brian Peňa 2, Matúš Marcin, Michal Ranko, Vasileos Ntotis, Zoran Záhradník, Lukáš Jánošík.