Frelih rekordérom ligy

2024-06-06 08:38:22

Slovinský brankár potiahol najdlhšiu sériu bez gólu.

Do štatistík Niké ligy sa v sezóne 2023/24 zapísal aj náš brankár Žiga Frelih. Slovinský golman je držiteľom rekordu ligy v tom, že ťahá najdlhšiu sériu bez inkasovaného gólu. Frelih neinkasoval 529 minút.

Sériu začal v poslednom kole základnej časti proti Zlatým Moravciam (4:1), keď odchytal sedemdesiat minút bez gólu. Následne neinkasoval v piatich ďalších zápasoch nadstavbovej časti, v ktorých Zemplín zvíťazil v Zlatých Moravciach 2:0, následne zdolal Košice 1:0, remizoval v Skalici 0:0, doma s Trenčínom tiež 0:0 a vyhral v Banskej Bystrici 1:0. Inkasoval až v desiatej minúte duelu šiesteho kola so Skalicou (1:3), kedy sa skončila aj naša sedemzápasová séria bez porážky. Frelihovy sa najviac priblížil brankár Dunajskej Stredy Aleksandar Popovič, ktorý neinkasoval 505 minút a brankár Skalice Martin Junas, ktorá gól nedostal 443 minút.

1. Žiga Frelih (MFK Zemplín Michalovce - 529 minút)
2. Aleksandar Popovic (FC DAC 1904 Dunajská Streda - 505 minút)
3. Martin Junas (MFK Skalica - 443 minút)
4. Milan Borjan (ŠK Slovan Bratislava - 395 minút)
5. Dominik Takáč (FC Spartak Trnava - 325 minút)

Žiga Frelih neinkasoval gól v siedmych dueloch a s týmto mu patrí v tabuľke brankárov šieste miesto. Víťazom medzi brankármi vo vychytaných nulách sa stal Dominik Takáč zo Spartaka Trnava, ktorý neinkasoval v štrnástich dueloch. O jednu nulu menej mali na svojom konte Josimar z AS Trenčín a Aleksandar Popovič z Dunajskej Stredy, štvrté miesto patrí s dvanástimi nulami Milanovi Borjanovi zo Slovana Bratislava, piaty bol Ľubomír Belko zo Žiliny. Čisté konto si udržali aj ďalší dvaja naši brankári – Benjamín Száraz neinkasoval dvakrát a v internej tabuľke brankárov mu patrí delené sedemnáste miesto, Matúš Ružinský neinkasoval na jeseň v jednom zápase a patrí mu delené dvadsiate miesto.

1. Dominik Takáč (FC Spartak Trnava - 14 zápasov)
2. Josimar (AS Trenčín), Aleksandar Popovič (FC DAC 1904 Dunajská Streda - po 13 zápasov).
4. Milan Borjan (ŠK Slovan Bratislava - 12 zápasov)
5. Ľubomír Belko (MŠK Žilina - 8 zápasov)