Tesnú výhru zariadil van Kessel

2024-07-10 15:12:20

Žlto-modrí si poradili s Kazincbarcikou.

Druhé víťazstvo v prebiehajúcej letnej príprave dosiahli futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Prvoligista od Laborca si v stredu podvečer na trebišovskom trávniku poradil s účastníkom druhej najvyššej maďarskej súťaže Kazincbarcikou najtesnejším rozdielom 1:0, keď jediný gól zápasu vsietil Gino van Kessel.

Vo veľkej horúčave sa hral vyrovnaný futbal a šancí bolo minimum. Prvú vážnejšiu mali hostia, ale pri ich streleckom pokuse predviedol dobrý zákrok brankár Lukáč. Najväčšiu príležitosť Michaloviec, ktorí v tomto dueli skúšali dvoch nových hráčov - 18-ročného srbského ofenzívneho stredopoliara Veljka Iliča z FK Brodarac Belehrad a 19-ročného ukrajinského stopéra Artura Kozachuka z Kisvárdy - mal v prvom polčase Ramos, avšak zoči-voči Fadgyasovi neuspel. Rozhodnutie padlo až po zmene strán, v 64. minúte podnikli Zemplínčania rýchly protiútok a striedajúci van Kessel svoj samostatný nájazd na brankára premenil na gól - 1:0.

MFK Zemplín Michalovce - Kolorcity Kazincbarcika SC 1:0 (0:0)

Gól: 64. van Kessel

MFK ZEMPLÍN: P. Lukáč (46. Tiurin) - L. Šimko (46. Kozachuk), Taraduda (70. Petrík), M. Bednár, Bahi (46. Makrygiannis) - Zubairu (70. Kračunik), Shimamura - Petrík (46. van Kessel), Ilič (46. Musák), Ramos - Adekunle (60. Tancoš)

KOLORCITY SC: Fadgyas (46. Bánhegyi) - Ternován (46. Balázsi), B. Bacsa, Szujó (70. K. Polgár), Süttő (60. Demeter) - Lucas (46. Csatári), Kártik (46. J. Varga), Pintér, Ádám (60. Kurdics) - M. Szabó (60. I. Katona), Pethő (60. Fejes)

Tréner Anton Šoltis: "Opäť sme prestriedali zostavu, keďže viacerí hráči nám z rôznych dôvodov chýbali a ďalší prišli na skúšku. Zápas, ktorý sa hral vo veľkom teple, splnil účel. Najmä mladí chlapci zo širšieho kádra nám ukázali, že ešte na sebe potrebujú pracovať. Vyhrali sme, výsledok je pekný, avšak stále musíme na hernom prejave popracovať."

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania v sobotu 13. júla o 11.30 hod. na pôde účastníka druhej najvyššej maďarskej súťaže Mezőkövesd Zsóry SE.