Michalovce po výhre nad Duklou na piatom mieste

2014-08-22 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Pražský celok zdolal domáci tím až po penaltovom rozstrele, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 2:2.

Piate miesto na 5. ročníku Michalovce Cupu si vybojovali mládežníci MFK Zemplín Michalovce, ktorí porazili český tím FK Dukla Praha po strelách zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase sa súboj skončil remízou 2:2 (2:1), na penalty 3:1.

Lepšie do zápasu vstúpili hráči z hlavného mesta našich západných susedov, keď sa v 18. minúte po presnej hlavičke Jana Garčeka ujali vedenia 1:0. Neprešlo ani desať minút a začínalo sa odznova, pretože z jedenástky nariadenej za ruku brániaceho hráča Dukly sa presadil kapitán MFK Zemplín Peter Kolesár - 1:1. V závere úvodného dejstva hry prišiel nešťastný moment pre pražský celok: strieľaný center Daniela Sopatu z pravej strany si vrazil do vlastnej brány Jan Garček. Aj po zmene strán pokračoval vyrovnaný futbal a tesne pred uplynutím polhodiny hry prišlo vyrovnanie po krásnej strele Dominika Kocoureka pod brvno - 2:2. Keďže ani jedno z družstiev už neskôr do čierneho nenamierilo, na rad musel prísť penaltový rozstrel, v ktorom mali viac šťastia domáci, ktorí premenili až tri jedenástkové pokusy, kým hostia iba jeden.

MFK Zemplín Michalovce - FK Dukla Praha 2:2 (2:1), na strely zo značky PK 3:1

Góly: 27. P. Kolesár (11 m), 39. vlastný Garček - 18. Garček, 58. Kocourek

ŽK: 33. D. Petro, 57. Poprik - 57. Doležal

Rozhodoval: Kačenga - 2 850 divákov

MFK ZEMPLÍN: D. Slávik (64. T. Majerník) - Vojtovič, Poprik, R. Kiš, D. Petro (64. Vinc) - D. Sopata, M. Vaško (77. Struňak), P. Kolesár (46. A. Horváth, 77. Šmajda), T. Lukáč, R. Lukáč (64. Š. Sabol) - M. Zlacký (64. Ciganoc)

FK DUKLA: Řepa - Doležal, Masopust, Šíma (41. Vlček), Garček (76. Barták) - Lohojda (62. Koubek), Kocourek, Šimek, Král, Jardeky (41. Douděra) - Greš (62. Bagou)