Valencia zdolala Legiu a postúpila do finále

2014-08-21 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. O víťazstvo španielskeho družstva sa postaral Francisco Jose Navarro Aliaga, ktorý strelil oba góly svojho celku.

Víťazom B-skupiny a zároveň prvým finalistom 5. ročníka medzinárodného dorasteneckého turnaja Michalovce Cup sa stali hráči španielskeho tímu Valencia CF. Tí v priamom súboji o prvé miesto v skupine porazili poľskú Legiu Varšava 2:0 (0:0).

Španieli mali od začiatku navrch, ale dlho sa cez pozornú defenzívu Legie nedokázali presadiť. V prvom polčase sme nevideli žiadnu gólovú šancu. Po zmene strán ubehlo len dvanásť minút, keď bol v prospech Valencie nariadený pokutový kop, ktorý Francisco Jose Navarro Aliaga premenil a poslal svoj tím do vedenia aj bližšie k finálovým bránam - 0:1. V 65. minúte ten istý hráč pridal aj druhý gól, a keďže záverečná snaha Poliakov gól nepriniesla, zrodilo sa zaslúžené dvojgólové víťazstvo celku z Pyrenejského polostrova.

Legia Varšava - Valencia CF 0:2 (0:0), na strely zo značky PK 2:3

Góly: 52. a 65. Navarro Aliaga (prvý z 11 m)

ŽK: 68. Andani (Valencia)

Rozhodoval: Sedlák - 1 700 divákov

LEGIA: Majecki - Majenski (62. Klimala), Matachonski, Zyro, Ostronski, Leleno, Waniek (62. Cichocki), Sobczyk (68. Piatek), Aftyka (68. Rybak), Wiszorowski (41. Stec), Napora (41. Czarnowski)

CF: Andani - Ruiz Pérez, Navarro Aliaga (70. Farisato Ferro), Llamas Sánchez (64. Giner Albero), Garcia Valles, Rivero Sabater, Fuentes (70. Martínez Roca), Osuna (64. Borrel-Penades), Sierra Mateos, Fuertes (77. Arrinas Herrera), Martínez Muela