Doma sme opäť nevyhrali, s ViOnom iba remíza

2016-04-09 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Zemplínčania doplatili na nevyužité šance, ich jediný presný zásah zaznamenal útočník Michal Hamuľak.

Futbalisti prvoligového MFK Zemplín Michalovce výsledkovo nezvládli dôležitý domáci súboj 26. kola najvyššej súťaže so svojim tabuľkovým susedom zo Zlatých Moraviec, s ktorým iba remizoval 1:1 (1:0). Do kariet im nezahral ani výsledok zo Senice, kde Skalica zvíťazila nad Podbrezovou 2:1 a znížila stratu na náš tím na dva body.

Prvé dejstvo sa nieslo v jasnej réžii domáceho mužstva. Michalovčania sa pustili do súpera bez rešpektu a už po úvodnej štvrťhodine hry mohli viesť rozdielom triedy. Festival zahodených šancí žlto-modrých odštartoval v 11. minúte Kunca, ktorý sa rútil sám na Kováča, ale ten ľavou nohou loptu vyrazil, o tri minúty nato z dobrej pozície zakončil vedľa Hamuľak a o ďalšie dve tutovku Kuncu zmaril opäť Kováč a z následnej dorážky Votinov poslal loptu iba do bočnej siete. Dobýjanie brány ViOnu pokračovalo aj naďalej. V 23. minúte rozohrali domáci priamy kop nakrátko, Sviarchynski prihral na roh päťky Hamuľakovi, ktorý si ešte loptu prehadzoval z ľavej nohy na pravú a obrancovia jeho strelu stihli zblokovať. V 37. minúte vystrčili rožky aj hostia, keď po ľavom krídle unikol Perišič, no krížne vystrelil tesne vedľa. Päť minút pred odchodom do šatní sa Michalovce dočkali: Danko priťukol loptu Hamuľakovi a ten presnou strelou k žrdi prekonal Kováča - 1:0.

Aj po zmene strán pokračovala prevaha michalovského nováčika, ale gólových príležitostí si už toľko nevypracoval. Po pár sekundách hry Danko neprekvapil gólmana Kováča strelou z uhla a v 50. minúte vypálil nad bránu Kunca. Za množstvo nepremenených šancí stihol Zemplínčanov trest v podobe vyrovnávajúceho gólu. V 63. minúte odcentroval Orávik na vzdialenejšiu žrď na úplne voľného Bambu, ktorý bol na ihrisku iba osem minút, a ten krásnym volejom nedal Kelemenovi žiadnu šancu - 1:1. "Grigovcov" tento moment nezlomil, stále búšili do súpera, ale výraznejší tlak si už vypracovať nedokázali, pretože hra bola rozkúskovaná striedaniami či faulmi. Hrdinom domáceho mužstva sa mohol stať v 86. minúte striedajúci Bayón, ktorý sa dostal k lopte po Šimčákovej prihrávke, ale jeho gólovú strelu smerujúcu do siete odvrátil z bránkovej čiary Tipurič. Do konca zápasu sa tak už skóre nezmenilo. V hosťujúcom tábore zavládla veľká radosť, v domácom veľké sklamanie...

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)

Góly: 40. M. Hamuľak - 63. Bamba

ŽK: 43. Sviarchynski, 71. Podhorin, 90+. Votinov - 41. M. Kuzma, 44. Perišič, 89. P. Kováč

Rozhodovali: Smolák - Pozor, Hrmo, 1938 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kelemen - Sviarchynski, Podhorin, Morlacchi, Šimčák - D. Kunca (73. Bayón), T. Sedlák, S. Danko (74. Savvidis), M. Koscelník - M. Hamuľak (81. Bellás), Votinov

FC VION: P. Kováč - Majkič, De Souza, Tipurič, Š. Kupec - Karlík, Perišič (55. Bamba) - Orávik, D. Školnik (60. Cebara), Gešnábel (82. Krznarič) - M. Kuzma

Sobota 16. apríla o 19.00 hod.: Myjava - Michalovce (27. kolo)

Utorok 19. apríla o 19.00 hod.: Michalovce - Dunajská Streda (28. kolo)

Sobota 23. apríla o 19.00 hod.: Ružomberok - Michalovce (29. kolo)