Na Horehroní tesná prehra

2024-02-10 07:45:02

Dvojgólové manko sa nám zmazať nepodarilo.

Vstup do jarnej časti futbalistom MFK Zemplín Michalovce nevyšiel. V súboji 19. kola Niké ligy neuspeli na trávniku Podbrezovej, kde prehrali najtesnejším rozdielom 1:2, keď ich jediný gól strelil Matúš Marcin, pre ktorého to bol už siedmy presný zásah v prebiehajúcej ligovej sezóne. V tabuľke sa nič nezmenilo, naprázdno vyšli aj Zlaté Moravce, pred ktorými majú zverenci trénera Petra Struhára naďalej dvojbodový náskok.

Horší vstup do zápasu si Zemplínčania ani nemohli predstaviť. Už v 2. minúte zachytil Frelihovu zlú rozohrávku Paraj, pripravil si palebnú pozíciu a z 15 metrov strelou k ľavej žrdi rozvlnil sieť - 1:0. Podbrezová mala potom hru pod kontrolou, ale vážnejšie už brankára Freliha neohrozila. Michalovčania sa o slovo prihlásili až po polhodine hry. V 35. minúte si so strelou Veremieieva hravo poradil Rehák, zato o štyri minúty neskôr sa už oveľa viac zapotil pri zakončení Arevala. Vzápätí sa neujala ani hlavička Niarchosa, ktorá išla vysoko nad. Do kabín tak išli v najtesnejšom vedení domáci.

"Železiari" mohli podobne rýchlo skórovať aj po prestávke, keď v 53. minúte mali výhodu pokutového kopu nariadeného za faul Freliha na Kabonga. Sám faulovaný však z bieleho bodu zlyhal, vychytal ho michalovský gólman. Žlto-modrí po tomto momente ožili, avšak v 70. minúte inkasovali druhýkrát, Kováčikov center usmernil zblízka do siete Sanusi - 2:0. Zbrane však nezložili a v 77. minúte strelili kontaktný gól zásluhou Marcina. Ten premenil penaltu, ktorú aj sám vybojoval - 2:1. O dve minúty chýbali hlavičke Adekunleho centimetre a v 90. minúte Žofčák z priameho kopu namieril nad. V nadstavenom čase po Žofčákovom rohu mal gól na hlave Volanakis, no proti bol brankár Rehák...

FK Železiarne Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 2. Paraj, 70. Sanusi - 77. M. Marcin (11 m)

ŽK: 44. Paraj - 31. Niarchos, 88. Shimamura

Rozhodovali: Dohál - Štrbo, Košecký; 741 divákov

FK ŽELEZIARNE: Rehák - K. Bartoš, Bakaľa, Mielke - P. Kováčik, Bajo, Paraj, Chyla - Galčík (86. A. Markovič), Kabongo (73. Assinor), Sanusi (73. Talakov, 90+. Š. Faško)

MFK ZEMPLÍN: Frelih - M. Bednár (83. D. Magda), Dzotsenidze, Volanakis, Veremieiev - F. Vaško (69. Ramos), Shimamura, S. Danko (83. I. Žofčák) - M. Marcin, Niarchos (56. Adekunle), Arevalo (69. van Kessel)

Roman Skuhravý (tréner Podbrezovej): „Pre nás je to nepekná, ale zaslúžená výhra. Na chlapcoch bolo vidieť prechod z umelej trávy a tlak z prvého zápasu v tejto zostave. Bolo to kŕčovité a až som sa usmieval, aké jednoduché situácie sme pokazili. Na rozdiel od súpera, ktorý bojuje o holý život a v zime urobil veľa zmien, sme boli nebezpečnejší. Pre nás sú to dôležité tri body a verím, že vďaka tomu sa naše mužstvo upokojí. Keď chceme byť dlhodobo úspešní, tak potrebujeme znovu získať presnosť a kontrolu. Potešilo ma, že dnes sme sa popasovali s osobnými súbojmi v defenzíve. Som rád za toto víťazstvo.“

Peter Struhár (tréner Michaloviec): „Začiatok zápasu nám nevyšiel, keď sme inkasovali po individuálnej chybe. Chceli sme hrať jednoducho, ale keď dostanete gól v 2. minúte, tak váš zámer a plán sa rýchlo zmení. Až po polhodine sme začali hrať tak, ako sme chceli a boli sme nebezpeční. Podbrezová čakala na svoju chvíľu, chcela hrať útoky stredom, kde to má nacvičené. Keď sme sa dostávali do zápasu, tak sme domácim darovali z kontry druhý gól. To by sa nemalo stávať. Musím však pochváliť mužstvo za reakciu. Chytená penalta Freliha dodala tímu energiu a až do poslednej chvíle sme boli v hre o bod, ktorý by bol pre nás veľmi dôležitý. Chýbala nám väčšia agresivita v pokutovom území, lopty tam prichádzali, ale chýbal tam hráč, ktorý by to dokopol do brány.“

Sobota 17. februára o 15.00 hod.: Michalovce - Ružomberok (20. kolo NL)

Sobota 24. februára o 15.00 hod.: Žilina - Michalovce (21. kolo NL)

Streda 28. februára o 14.30 hod.: Michalovce - Trnava (štvrťfinále SC)