Doma bez inkasovaného gólu

2024-10-05 11:59:58

Mladší dorastenci s remízou a výhrou.

Po neočakávanej prestávke, keď ich minulotýždňové domáce stretnutia s Pohroním boli pre vírusové ochorenie v tábore hostí odložené, sa vrátili zápasového kolotoča mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. V sobotu hostili na svojej umelej tráve v 8. kole prvej ligy nováčika z Popradu. Vo východniarskom derby získali dokopy štyri body, pričom ani raz neinkasovali. Najprv sa medzi družstvami U17 zrodila bezgólová remíza, čo znamená, že Zemplínčania natiahli sériu bez prehry už na štyri duely. V druhom stretnutí už bola úspešnejšia michalovská "šestnástka", ktorá zvíťazila nad Podtatrancami 2:0. O svojom triumfe rozhodla už v prvom polčase, v ktorom sa gólovo presadili Michal Kandala a Peter Žiak.

U17

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad 0:0

MFK ZEMPLÍN: A. Lukáč - Sam. Baran, M. Valkučák, A. Hreňko, Šutaj - Jenča, Ponik, L. Skvašík (68. O. Urbánek) - S. Bajužík (68. Holovka), J. Veselý, J. Keresteš (83. Kukrák)

U16

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad 2:0 (2:0)

Góly: 21. Kandala, 24. Žiak

MFK ZEMPLÍN: Sumilas - Mačuga (76. A. Novýsedlák), Sam. Sabo, Dzivák, T. Firda - Kandala (76. Miľovčík), Pavlov (58. T. Andrejko), Neuvirth - Žiak (76. Adam Varga), T. Takáč, Venceľ (65. Hricik)

Najbližší program MFK Zemplín U17/U16:

Sobota 12. októbra o 11.00/13.15 hod.: FC Košice - Michalovce (9. kolo)

Sobota 19. októbra o 11.00/13.15 hod.: Michalovce - Hamšík Academy (10. kolo)

Streda 30. októbra o 11.00/13.15 hod.: Michalovce - Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (dohrávka 7. kola)