Šialený zápas so šiestimi gólmi

2023-04-13 11:45:55

Utorkové vydanie Denníka Šport o našej remíze s Trenčínom.

Aj po 4. kole nadstavbovej časti o udržanie sa platí, že Michalovce ešte nenašli premožiteľa. Nedokázali ich zdolať Zlaté Moravce, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a ani Trenčín.

Trenčania však k tomu boli blízko. Veľmi blízko. Po prvom polčase svietil na tabuli stav 1:1. Spomedzi trénerov spravil úvodný ťah domáci František Straka, ktorý vymenil jedného Nigérijčana za druhého. Z národnostného hľadiska žiadna zmena, no z toho futbalového to bola zmena obrovská. Z trávnika totiž zišiel defenzívny stredopoliar Oladoye Adewale a do hry vstúpil útočník Chinonso Emeka. A bol to práve Emeka, kto v prvej minúte nadstaveného času strelil gól na 3:2. V tej chvíli si všetci do jedného mysleli, že to je presný zásah, ktorý Trenčínu prinesie víťazstvo. Omyl. Domáci obranca Roman Šebeň totiž krátko po príchode na ihrisko zasiahol v šestnástke loptu rukou. V minulosti, keď každý dotyk rukou znamenal automaticky pokutový kop, by nebolo o čom. Ale teraz... „Bol to šialený zápas, ktorý sa skončil remízou 3:3. Dvakrát sme boli vo vedení, ale nedokázali sme si to udržať. V záverečných minútach sme inkasovali tretí gól, po ktorom sme nastrelili brvno. Bol to zápas ako na hojdačke, a preto sme radi, že sme vybojovali aspoň bod,“ povedal Matúš Marcin, ktorý v deviatej minúte nadstavenia premenil pokutový kop a rozhodol o deľbe bodov. Ako sme už spomenuli, veľmi dôležitá postava druhého polčasu bol striedajúci Chinonso Emeka. Práve s ním prišiel do kontaktu hosťujúci Saša Marjanovič, ktorý po tomto strete dostal červenú kartu. Stalo sa tak v 69. min, čo znamená, že Michalovce hrali viac ako dvadsať minút v oslabení. Napriek tomu získali v Trenčíne bod. „Po červenej karte sme sa snažili zamerať sa viac na defenzívu a následne vyrážať do rýchlych protiútokov. Keď sme dostali tretí gól, vrhli sme všetky sily do útoku a podarilo sa nám vyrovnať,“ poznamenal Matúš Marcin, ktorý zaznamenal svoj šiesty gól v aktuálnom ligovom ročníku. V prípade 29-ročného útočníka je to nový osobný rekord, keďže doteraz bola pre Marcina najlepšia minulá sezóna, v ktorej rozvlnil sieť päťkrát.