V Ružomberku sme remizovali 2:2

2024-08-25 17:02:33

O víťazstvo sme prišli v nadstavenom čase...

Veľmi blízko k prvému víťazstvu v sezóne boli v nedeľu večer futbalisti MFK Zemplín Michalovce. V 5. kole Niké ligy viedli na ružomberskom trávniku dvojgólovým rozdielom, avšak v nadstavenom čase inkasovali vyrovnávajúci gól na 2:2. V žlto-modrom drese sa dvakrát strelecky presadil nigérijský krídelník Usman Issa Adekunle.

Na ihrisku aktuálneho víťaza Slovnaft Cupu, ktorý stále účinkuje v pohárovej Európe, hneď v úvode Michalovčania zahrávali dva rohové kopy, z ktorých však nič nevyťažili. Potom sa dlho hralo len medzi šestnástkami, ani jedno z mužstiev sa nedostalo do žiadneho zakončenia. Až v 26. minúte z dobrej pozície domáci Kelemen vypálil nad Lukáčovu bránu. O šesť minút neskôr to z diaľky skúšal ružomberský Gabriel, ale namieril vedľa ľavej žrde michalovskej svätyne. V závere polčasu vyšiel hosťom rýchly protiútok. Arevalo uvoľnil Marcina, ktorý z ľavej strany prihral pred bránu Adekunlemu a ten otvoril skóre. Zemplínčania tak išli do kabín vo vedení 1:0.

Domáci cez prestávku urobili až tri zmeny v zostave, ale boli to opäť hostia, ktorí sa radovali z gólu. V 49. minúte vyrazil tvrdú Dankovu strelu Ťapaj len pred seba a pohotový Adekunle strelil svoj druhý gól - 0:2. Michalovčania hrozili aj naďalej, hlavne Adekunle bol pri chuti. Ten nebol ďaleko ani od zavŕšenia hetriku, v 58. minúte po nevydarenom Ťapajovom odkope z veľkej diaľky poslal loptu tesne vedľa odkrytej brány. Po hodine hry strela novica v drese MFK Zemplín Kyziridisa narobila problémy Ťapajovi. Na druhej strane Hladíkov pokus preletel tesne nad bránu. V závere domáci zatlačili hostí, ale tí dlho odolávali. Až v 81. minúte po Chobotovom centri Chrien hlavou znížil na 1:2. V 88. minúte nastrelil práve Chrien v pokutovom území ruku Taradudu a po potvrdení systému VAR dostali domáci výhodu pokutového kopu. Ten v 91. minúte bezpečne premenil Boďa a vyrovnal - 2:2. Potom ešte mohli Michalovce predsa len doviesť zápas do víťazného konca, keď rozvlnil sieť Arevalo, ale gól neplatil pre ofsajd...

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 2:2 (0:1)

Góly: 81. Chrien, 90+. Boďa - 41. a 49. Adekunle

ŽK: 14. Taraduda, 83. Shimamura, 84. P. Lukáč (všetci Michalovce)

Rozhodovali: Choreň - T. Straka, Vitko; 978 divákov

MFK: Ťapaj - Š. Gabriel, Malý, A. Mojžiš (73. Boďa) - Chobot, Múdry (46. Lavrinčík), Luterán, Selecký - M. Kelemen (46. Hladík), Jackuliak (46. Domonkos), Gerec (56. Chrien)

MFK ZEMPLÍN: P. Lukáč - L. Šimko, Dzotsenidze, Taraduda, I. Žofčák - M. Bednár, Zubairu - M. Marcin (58. Kyziridis), S. Danko (79. Shimamura), Adekunle (66. van Kessel) - Arevalo

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Výnimočne začnem zápas hodnotiť od konca. Som rád, že v závere chalani ukázali správnu mentalitu, prístup, nastavenie a išli za vyrovnaním. Urobili preto maximum a hodne sa aj zlepšili. Tiež v prípravnej fáze, keď darilo sa nám súpera natiahnuť, otvoriť si ho a dostať sa kvalitne do finálnej tretiny. Lenže ani tam hráči neboli tak presní, ako by mohli byť. V našom výkone bolo strašne veľa nepresností a chýb. Myslím si, že z tohto stretnutia sa dalo vyťažiť viac. Ešte sa vrátim k začiatku. Chceli sme si stretnutie dobre otvoriť, byť aktívni a dobe napádať. Lenže aj prechody, na ktoré sme chceli hrať prvý polčas, sa nedarili a končili sme pred šestnástkou, alebo nekvalitným centrom. Michalovce zo zápasu vyťažili maximum.“

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): „Mám trpkú príchuť. Siahali sme na tri body. Lenže ten VAR, posudzovanie rúk, tak to neviem ako nazvať. Niekedy je ruka, dakedy zase nie. Ja sám neviem. Mám taký pocit, že sa to uberá zlým smerom. Aj keď niekto nechce vidieť Michalovce v lige, my budeme bojovať ďalej až do konca. V tomto stretnutí sme boli efektívni. Súper mal kvalitu, v druhom polčase prestriedal a na ihrisko prišli kvalitnejší hráči. Mal tiež tlak, škoda prvého gólu, čo sme dostali, ten prišiel trošku skoro. Ak by sme vydržali do nejakej 85. minúty možno by sa podarilo udržať víťazstvo. Mal veľa nakopávaných a centrovaných lôpt, čo sme neustrážili. Chlapcom musím poďakovať išli na dno svojich síl. Až do konca jedno i druhé mužstvo siahalo po víťazstve. Škoda, že v poslednej sekunde sme nevyužili našu šancu.“

Streda 28. augusta o 17.00 hod.: Kežmarok - Michalovce (2. kolo SC)

Sobota 31. augusta o 18.00 hod.: Komárno - Michalovce (6. kolo NL, hrá sa v Zlatých Moravciach)

Sobota 14. septembra o 18.00 hod.: Michalovce - Trenčín (7. kolo NL)